Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mire kell figyelnem ha kft-met...

Mire kell figyelnem ha kft-met meg akarom szűntetni?

Figyelt kérdés

Milyen költségekkel bír, mennyi időbe kerül, miket kell elintéznem hozzá, stb? Ki tud ebben segíteni?

Próbálkoztam az eladással, de nem nagyon vesz senki sem most céget, még úgy sem, hogy nincs rajta tartozás, sem egyéb nehezítő tényező. Bejelentett főállásom elhagyása után már nem éri meg fenntartani, hiszen a járulékokat ki kell fizetnem utána.


2012. febr. 3. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Végelszámolást kell kezdened: [link]

[link] - rád nem az egyszerűsített, hanem a sima végelszámolás szabályai vonatkoznak.

2012. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített végelszámolást is kezdeményezhetsz. Könyvelőd segítségére, valamint egy ügyvédre szükség lesz.
2012. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített végelszámolás lehetőségével csak a jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok élhetnek, tehát kkt és bt.

Ctv.:

114. § (1) "A jogi személyiség nélküli gazdasági társaság végelszámolásának cégbejegyzése egyszerűsített módon történhet, ha a cég a végelszámolása kezdő időpontjától számított százhúsz napon belül a végelszámolást befejezi."

2012. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom... Nálunk már az x-edik kft így szünik meg...
2012. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Segítenétek nekem is?pontosan ugyanebben a cipőben vagyok,csak nekem nincs egy forintom sem.A könyvelőm januári pénzét sem tudom kifizetni,az irataim meg nála vannak.%0 ezerért akarja megcsinálni a két hónapos mŰködésre a mérleget.Ezt aztán végképpen nem tudom kifizetni. S O S....
2012. márc. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50 ezerért,bocs.
2012. márc. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de ebben hogy segítsünk? :(

Ha ennyit kér, nem tudunk mit csinálni. Amúgy reálisnak tűnik, mármint úgy értem, hogy ennyit kérnek szerintem mások is.

Meg egy ügyvéd sem ártana...


Régi dolog, hogy egy céget megszüntetni sokkal nehezebb, mint alapítani, ez sajnos így van. :(

(Mondjuk tegnaptól alapítani is hosszabb idő, és drágább is.)

2012. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A segítséget pontosan arra értettem,hogy hol kezdjem?Hová kell elsőként mennem?Ügyvédhez?Vagy a Cégbíróságra?Hol kell jeleznem,hogy megkívánom szüntetni a kft-met?

köszi

2012. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ügyvédhez kéne, mert a cégeljárásban úgyis csak ő tudja a változásbejegyzés iránti kérelmet beadni.
2012. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy jó tanács:

A kft-t végelszámolni csak akkor lehet, ha nincs semmi tartozása. (A könyvelő felé fennálló tartozás is számít, meg bármi más: közüzem, cégautóval kapcsolatos, hitelezők...) Ha nincs tartozás, viszonylag egyszer a végelszámolással megszüntetni, bár itt is meg kell először hirdetni, stb.

Ha van bármi tartozás, rosszabb a helyzet, akkor csak felszámolni kell, elkezdődik az osztozkodás... Tovább tart.

Ezért mindenképp tanácsolnám, hogy 1. szedd össze a lehetséges követeléseket, mérd fel, mik merülhetnek fel. ("Kamuzni" meg "elfelejteni" nincs értelme, úgyis meg kell jelentetni a hirdetményt a Cégközlönyben!)

2. Ha ez megvan, ezzel az infóval menj el egy ügyvédhez, mondd el, mi a helyzet, és ő el fogja mondani a további lépéseket.

2012. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!