Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozásba kezdenék,...

Saját vállalkozásba kezdenék, és tételesen érdekelne mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

A lényeg, itt vagyok én mint természetes személy, munkanélküli.


Van egy üzlethelységem, szépen felújítva, ezért erre nincs gondom.


Tételezzük fel, hogy külföldről és belföldről egyaránt kapnám az árút. Sportruházat, illetve poló árulás lenne a fő profil.


A kérdéseim a következőek:

- Milyen vállalkozási forma érné meg nekem a legjobban?

- Szükség van -e, kötelező -e pénztárgép?

- Milyen engedélyeket kell beszereznem, és kb. ezeknek mennyi a költsége?

- Vannak -e olyan hitel konstrukciók, pályázatok, amivel egy induló cég segítséget kaphat?


A jelenlegi tőkém kb. konvergál a nullához, de nem lesz ez mindig így. Tehát kb. azt szeretném tudni, hogy amikor megfordítom a kis táblát az üzletemen, miszerint NYITVA, addigra kb. mennyi pénzt kell belepumpálnom, az árun kívűl?



2012. febr. 13. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Jól gondold végig amit szeretnél, vállalkozást céget lehet alapítani akár 1 óra alatt is, viszont ami mögötte áll az sokkal súlyosabb...

Magas Járulékokat kell fizetned, ha ÁFA körös leszel, akkor ha elcsúszol 1 havit vele, akkor már rád mozdul az APEH, végrehajtás és aztán felszámolás...


Eléggé kockázatos én a helyedben lottózót nyitnék, ha már van helyed, az tuti menni és működni fog, az már kérdés hogyan de alapnak jó pont:)

2012. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!