Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvkölcsönzéssel szeretnék...

Könyvkölcsönzéssel szeretnék foglalkozni. Tehetem ezt egyéni vállalkozóként vagy Bt-t, Kft-t kell alapítanom hozzá?

Figyelt kérdés

2012. márc. 6. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Erre való a könyvtár :)
2012. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Komoly kérdés, komoly válaszokat várok. Köszi
2012. márc. 6. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem igaza van az elsőnek. Gondolj csak bele: nálunk egy évre 1000 Ft a könyvtár.


Szerinted megéri? Elég nagy konkurencia, árban pedig nem tudsz alámenni.

2012. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólóval.
2012. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előzőektől függetlenül: nincs vállalkozási forma korlát erre, olyan formában teszed ahogy tetszik. De szerintem se kifizetődő
2012. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csutak_Balazs válasza:

Szerintem bármilyen formát választatsz. Azt kell átgondold, hogy mekkora forgalomra számítasz és, hogy mekkora személyzetre lesz szükséged. El kell döntened továbbá, hogy mekkora volumenű lesz a könyvelésed és, hogy mennyire egyszerűsítheted le a választott formával.

Esetleg nyithatsz egy alapítványt, nonprofit szervezetet, lehetsz annak az elnöke és felvehetsz egy bizonyos fizetést, úgy, hogy profitot ne termelj. Lehetnek alkalmazottak is, ha jól tudom, de inkább az adóhivatalnál és a cégbíróságon érdeklődj.

Esetleg érdeklődhetsz alapítványoknál, cégformáknál, hogy hogy is működnek.

2012. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Westendben van könyvkölcsönző. Úgy működik, mint egy könyvesbolt, csak ha visszaviszed a könyvet, visszaadják az árának valamilyen százalékát. Hogy mennyire sikeres, azt nem tudom, én rendes boltot használok, ott a teljes árat visszaadják, ha elolvasom is a könyvet. :D
2012. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!