Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kell kötelezően feltüntetn...

Mit kell kötelezően feltüntetni egy termék címkén?

Figyelt kérdés
30ml-es, gyógyszertári üvegcsében egy terméket szeretnék értékesíteni, az lenne a kérdés, hogy tudja e valaki, miket kell feltüntetni az üveg címkéjén? (pl. ár, összetétel, stb.)

2012. márc. 14. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
hasznalati utasitás.
2012. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hm, hát ha nem a gyógyszertárban adod el, akkor elvileg valamilyen engedély is kell az értékesítéséhez, attól függően, hogy milyen felhasználásra szánod. Ha bevételre szánt terméket árulsz, azokat tuti, hogy az OÉTI-vel v. az OGYI/GYEMSZI-vel kell bevizsgáltatni és engedélyeztetni és a tőlük kapott eng. számot is fel kell tüntetni a címkén, külsőleges célra szánt termékek esetében (pl. illóolajok) a szabályozás valamennyivel engedékenyebb.Árat nem kell a címkén feltüntetni, elég utólag az üvegre ragasztani. Ami kötelezően kell, hogy szerepeljen rajta: lejárati idő, forgalmazó neve és címe, megnevezés, felhasználási javaslat, összetétel, kiszerelés (ált. g-ra vagy ml-re). A felhasználástól függően egyéb rendelkezések is vonatkozhatnak az értékesítésre, pl. figyelmeztetések (Kisgyermekek elől elzárva tartandó!, Csak külsőleg!), a tárolásra vonatkozó utasítások (Sötét, fénytől védett helyen tartandó!).


Ami nekem aggályos a gyógyszertári üvegben való termékforgalmazással kapcsolatban, az az üveg szabályos lezárása, tehát nem tudom, hogy fogod biztosítani a termék érintetlenségét - ezt patikában pókkal (hosszúkás ragasztószignatúra) teszik meg, nagykereskedésekben a kupak alja első kinyitáskor "letörik".

2012. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a második válasz nagyon hasznosnak bizonyul. Az említett hatóságok mindegyikénél jártam már, de egyenlőre még nem világos, hogy kell e engedély ehhez a termékhez, mert nem igazán tudják hova tenni. A termék külsőleg használandó, ez esetben hogy működhet az engedélyeztetés? Az üveg sértetlenségét az első verzióban gondoltam megoldani.
2012. márc. 14. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!