Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldi cégeknek nem kell...

Külföldi cégeknek nem kell fizet ÁFÁT az EU-ban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha egy külföldi (kereskedelemmel foglakozó) cég MO-ra értékesít akkor nem kell áfát fizetnie EU-n belűl?

Tehát megveszi nettóban a terméket és bruttóban tovább értékesíti ami ebben az esetben egyenlő a nettóval?

Mit szól ehez az APEH, NAV? esetleg a külföldön bejegyzett cég helyszínén az ottani hatóságok?


2012. márc. 22. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen így működik. Valóban nettóban veszi, de ha eladja bruttóban (nettó vételi ár+nyereség+ÁFA), akkor az ÁFÁ-t be kell fizetnie.
2012. márc. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

nagyon nem érted az ÁFA lényegét.

a bruttó értékesítési ár,soha nem jövedelme acégnek.Abból mindíg be kell fizetnie az ÁFÁ-t az állam felé.

Itt a különbség az, hogy veheted nettóban,akkor a célországban fizetsz ÁFÁ-t. Ígyminden ország ÁFA-egyensúlyban van.

2012. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy értem a kérdést adott 3 EU-s ország!

x vásárol y cég majd Z országban értékesít!

Így nettóban vásárol és mivel nem abban az országban értékesít ahova be van jegyezve így az eladásai után sem fizet áfát!

Ez megállja így a helyét? jól tudom?

2012. márc. 23. 01:05
 4/11 anonim ***** válasza:

nem jól tudod. Mindenki ahol elad ott fizet ÁFÁ-t.

Gondold már meg, felborulna az ÁFA egyensúly ha nem így lenne

2012. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha te továbbadod, akkor nettó áron, tehát ÁFA nélkül adod tovább.
2012. márc. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tehát mindenki mást mond :) az a vicc 4könyvelöt kérdeztem meg és mind a 4 mást mond de lényegében 2.2 re állnak :)
2012. márc. 24. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:
ird már le a problémád, mert nem értem mi itt a gondod
2012. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

sajnos ha így lenne mindenki ezt csinálná...

nehogy azt hidd hogy te vagy az első akinek megfordult ez a trükk a fejében - én is feltaláltam anno a "spanyol viaszt"

de lelomboztak hogy ADÓt mindenképpen kell majd valahol fizetnem, sőt ha a terméket nem Eu-s országban gyártották és nincs róla származási papír akkor még ÁFÁt is mert 3.ország belinek számít...

2012. márc. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

nagyon sokat segítettél!

fogalmad nincsen az egészről de azért nem így működik + még egy tejesen nem ide vágo példát is írsz, hogy lássam menyire tipikusan az a mindig mindenre van kifogásod, és mindig mindent jobban tudó típus vagy...


köszi..

2012. márc. 26. 02:39
 10/11 anonim ***** válasza:

az utolsó ÁFA VÁM szeretett volna lenni, így megfelel?


de amint mások is előttem írják ez nem így működik.


és lehet nem értek hozzá, de pont ezért jogászt kerestem fel a témával kapcsolatban és nem GYK-n hurrogtam le a válaszolókat akik segíteni akarnak...


de csináld csak ahogy látod, ne foglalkozz hányan írtuk le neked hogy ez LEGÁLISAN nem így működik.

2012. márc. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!