Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vaterán látok egy jó árban...

Vaterán látok egy jó árban lévő terméket és megveszem majd eladom a csereberén. Ez legális?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam ,hogy mi lenne ,ha vaterán (vagy ugyanigy forditva)látok egy jó ajánlatot amiről azt gondolom, hogy el lehetne adni magasabb áron például a csereberén. De ezt úgy csinálnám , hogy meghirdetem csereberén és ha ott elvitték akkor megveszem vaterán és úgy küldöm el neki. Szerintetek ez legális?
2012. márc. 22. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

és ha közben eladják a vaterán? villámáron stb...

vagy a cucc, amit megveszel, selejtes, mit mondasz a másik aukciós portálon?

2012. márc. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy valamit eladsz de még nincs a birtokodban, majd megveszed és úgy adod tovább az önmagában legális!

Ha viszont nem adod el mégsem mert mondjuk valami gigszer volt az csalás vétsége!

Nem hiszem hogy perelni fognak miatta, pláne ha kis értékű de ha mégis az elég ciki lesz... Most azt nem is nézve hogy a NAV is elkezd vizsgálódni ami már sokkal gázabb...

2012. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Webáruházat üzemeltetek. Képzeld el, hogy egyszer kóricálok a vaterán és mit látok? Az én általam készített fotókkal tette fel valaki az én termékeimet árulni. Kérdeztem tőle, mégis ezt hogy képzeli úgy, hogy eleve meg sem kérdez. A bibi a dologgal az volt, hogy azoknak a termékeknek a felét már eladtam a webáruházban, úgyhogy mondtam az embernek, hogy ha tőle ezeket megveszi, akkor hogyan gondolta átadni a vevőnek, ha ezt már tőlem nem tudja megvenni?
2012. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettetek :) De viszont azzal már nincs bibi ,ha megveszem és úgy teszem fel ha már a birtokomban van ugye? Vagy ha ezt is sokat csinálom akkor már ott megint bibi van?
2012. márc. 23. 21:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha üzletszerűen adsz-veszel, nem a saját dolgaidat adogatod, akkor az után adóznod kell, de majd azért egy hozzáértő is írjon erről véleményt, mert azt nem tudom, hogy minden esetben-e vagy van bizonyos összeghatár.....
2012. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ja adózni kéne, de szerintem nincs az a barom, aki ebből leadózna. Persze most nem arra gondolok, hogy veszel 30 ipad-et, és keresel rajta 3milliót. Hanem egy telefon, egy cipő...
2012. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg mégse a termék, lefújod az aukciót pár órával a vége előtt.
2012. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a bibi hogy a beszerzésről nem lesz számlád amit elszámolhatnál, az eladást viszont bizonyítani tudják így a teljes összegről kapod majd a büntit egy ellenőrzéskor.
2012. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!