Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üzletekben a bankkártyával...

Üzletekben a bankkártyával való fizetésnek jogszerűen lehet alsó limitet szabni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Élelmiszerboltunk van, terminál is van mind 2 boltban, amit egyre többet használnak vásárlóink (szerencsére :-) ). Viszont előfordul, hogy csak 1-200 forintot szeretnének kifizetni a bankkártyával, nekünk pedig többe kerül már maga a hívás is, pláne ha sikertelen a vásárlás (pl. kevés egyenleg).

Ezért kérdezem, hogy van-e arra lehetőség, hogy kiírhassuk, vagy megkérjük vásárlóinkat, hogy mondjuk 800 Ft alatt ne fizethessenek bankkártyával? (Már láttam ilyet kiírva a T*SCO-ban, ezért érzem jogosnak a kérdést. :-) )


2012. ápr. 2. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mo-n még nem találkoztam ilyennel, de Franciaországban általános. Szerintem f/szság.
2012. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a mi részünkről jogos VOLNA ilyet tenni/kitenni... ha vesz magának 2 csomag rágót a vásárló 300 Ft-ért, akkor mi fizessünk azért 2xx forintot, gyakorlatilag ----0 haszonnal..
2012. ápr. 2. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jogszerű-e, de teljesen jogos érdeked (a költségek miatt).


A helyetekben azt tenném, hogy kiírnám (szépen, hogy hivatalosnak tűnjön), hogy pl 1000Ft alatt nem áll módotokban elfogadni kártyás fizetést - az esetleges reklamációkra meg reagálnék később (jó eséllyel nem lesz - aki 200 Ft-ot akar fizetni kártyával az valószínűleg nem jelentene fel, ha ezt nem engednétek meg).


Ha meg Tescoban is láttad, akkor jó eséllyel nincs gond belőle.

2012. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, mivel a terminál nem kötelező dolog, tehát egy szolgáltatás, amit nyújtasz a vevőknek, nyilván eldöntheted a feltételeket.


Ámde! Számolj azért utána hogy csak stresszeled magad valami apróságon vagy ténylegesen naponta ennyi-meg ennyi kár ér. Jó marketing -e izmozni a vevőddel, aki lehet hogy a mai rágó után holnap Nálad veszi a Balantinest.


Szerintem bele kell férjen és mint markertingiadást felfogni.


Miért nem álltok át internetes terminálra? Az enyém internetes és elfogadja a SZÉP kártyát.

A behívós terminál már túl van haladva. Van olyan mobil alapú, aminek van egy fix 5.000,- díja (számlavezetéssel együtt) és slussz, nem számít a farabszám.


Ha gondolod írj.

2012. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!