Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Környékünkön elég nagy a...

Környékünkön elég nagy a munkanélküliség. Vállalkozást szeretnék inditani, ami több embernek ad munkát. Hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
A legtöbb embert ugy tudnám foglalkoztatni, ha valamelyik nagyobb cég adna munkát. Gondolok itt pl összeszerelésre. Mennyi esélye van, hogy sikerül beinditani egy ilyen nagyobb vállalkozást. Hova fordulhatok segítségért? Mi kell az elinduláshoz?
2009. jún. 17. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem egyszerű dolgon töröd a fejed... de esélye mindennek van.

Az elinduláshoz semmi más nem kell, mint pénz, pénz és ha akad valahol otthon, akkor még egy kevés pénz.

A nagy cégek alapvetően hosszútávra terveznek, nem szeretik, ha leszerződsz velük, de 2 hónap múlva csődbe mész, a működést biztosítani kell akkor is, ha rövid távon veszteséges vagy (és szinte biztos, hogy az leszel). Egyrészt kell az alaptőke (cégformánként változó), illetve nem árt annyi tartalék, hogy ha kell, hónapokig tudjad magad finanszírozni (nagyságtól függ). Szerintem szinte biztos, hogy eleinte nem kaptok nagy projektet, de ha már egy-kettő kisebbet megszereztek, akkor már lesz referenciátok, amivel el lehet indulni, fokozatosan felfele.

Bankokhoz lehet fordulni, illetve pl önkormányzatnál lehet érdeklődni pályázatok után, de saját tőke nélkül, és konkrét elképzelés nélkül senki nem fog adni semmit sem.

Ha van valamennyi pénzed, akkor szerintem elkezdeni kicsiben, majd ha már van 1-2 referencia, akkor lehet nekiesni a nagy falatoknak és pénzt kérni a bővítéshez.

Ahogy észrevettem, elég népszerű a kisebb cégeknél a faxos hirdetés, és a személyes megkeresés. Ha tudod, hogy egy nagyobb cég csinál/csináltat olyan műveleteket, amelyeket a te céged végez, akkor érdemes lehet telefonon/e-mailben érdeklődni, és személyesen felkeresni a céget, előadni személyesen, hogy miért jó nekik, ha veled végeztetik el a munkát.

2009. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem keress fel egy pályázatíró céget. sok uniós pályázat van, főleg most, válság idején a munkahely teremtésre és megtartásra.


sok esetben ezek tartósan munkanélküliek munkába állítására vonatkoznak, ahol egy ideig nem kell majd járulékokat sem fizetned utánuk. ( meg jót is teszel velük)

2009. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!