Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás -megéri?...

Saját vállalkozás -megéri? -előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalt anyukák véleményére lennék kiváncsi.

2012. máj. 3. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez függ pár dologtól:

Milyen a vállalkozás

Van-e rá kereslet

Jó üzletasszony vagy-e (vagy a férjed az-e)

Van-e sok pénzetek amit bele lehet ölni (alapanyag, hirdetések, alkalmazottak, könyvelő, ha kell, stb. stb.)

Neten hirdetnéd-e, lenne-e reklámja

Helyileg központi helyen van-e

Tudsz-e ügyfélkört kialakítani, és szájhagyomány útján újabb érdeklődőket szerezni

És még vagy féltucat kérdés......de a legfontosabb: van-e kereslet arra, amit kitaláltál? Ugyanis ennyire látatlanban nem lehet véleményezni, hogy "anyukák vállalkozni akarok, szerintetek?" ez nulla információ, amire nulla pontos választ lehet adni.

2012. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Csak akkor vágnék bele ha van magántőkéd, megtakarításod. Nagyon nehéz most vállalkozónak lenni, és az APEH és egyéb hivatalos szervek se könnyítik meg a dolgodat. Ha olyan biznisz ami biztos pénzt hoz meg lehet próbálni, de bele vágni valami kétes ismeretlen dologba, hogy aztán adósságba verje magát az ember szerintem nem kellene.
2012. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez így önmagában elég vicces kérdés.

hogyhogy megéri, mégis mire gondolsz???

nyilván ha keresel vele akkor igen, ha nem keresel vele akkor nem.


mi férjemmel vállalkozók vagyunk, most pontosan nem is tudom mennyi a járulék, azt hiszem 70.E körül van fejenként. nyilván ezt meg kell termelni, plusz a könyvelőt aki mindent intéz nekünk, tehát havi 150.000FT bevétellel még semmit nem kerestünk. viszont a másik fele meg az, hogy ha jó hónap van akkor nem teszi zsebre a pénzt :)

megmondom őszintén, most borzasztó nehéz, sok hónap van egy évben amikor minuszt termelünk, viszont olyan is előfordult már, hogy millió fölött volt a havi keresetünk. egy évre leosztva teljesen átlag keresetünk van, csak hát pont a gyerek miatt elég kényelmetlen tud lenni egy rossz hónap mert nem mondhatom a gyereknek, hogy most ne egyél, viszont jövő hónapban 2x is szedhetsz ;)


nekünk nagyon jó szakmánk van, férjem elég ismert ebben a szakmában országszerte, sokszor kifejezetten őt hívják, de jobban keresne ha cégnél alkalmazott lenne. én meg jobban keresek így ezzel mint ha alkalmazott lennék, mert a mi szakmánkban a nők minimálbéresek...

2012. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

utolsóval szóról szóra egyetértek. A férjemnek 2 cége van, az egyik az én nevemen, dolgozok is benne, így a gyes is megmarad.

Előnye: a magad ura vagy és ez lelki nyugalommal tölt el

Hátránya: azon is te kell edd az idegeidet, hogy munkát keress, amiből aztán megélj és fizesd az embereidet is. Éjszakákat nem alszol emiatt. A férjem a héten 4 különböző városban kell legyen egyszerre. Ha nincs meló, építjük a házunkat. Átlagfizetésből a büdös életben nem lennénk kész.


A férjem szolgáltatással kezdte (IT, hálózatépítés), és a kereskedelem mellett most is ez a fő profilja, ehhez nem kell kezdőtőke. Évekig egy szobában laktunk, az ágyunk melletti PC-n csinálta a számlákat. 5 éve működik a cég. Most van egy irodája a lakásban, még 2 alkalmazottja, mindegyik laptoppal, 3 PC, 2 nyomtató és saját autónk. Most nyert meg egy úniós fejlesztési tervet kisvállalkozásoknak, 50 ezer euro értékben vásárolt szuper felszerelést magának. Ha tudsz, úgyis fent maradsz, ha nem tudsz, akkor csak vergődni fogsz.

2012. máj. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is nevetséges az a mondat amit a kérdés alá ítál...(csak 1 ok ami az eszembe jut,mennyi tapasztalt anyuka látogatja pont ezt az oldalt aki ráadásul sikeres vállalkozó?)Meg abszurd is az egész miért pont anyukák...?(ha gyesen vagy inkább a gyerekkel törődj,hacsak nem vagy milliomos)

2X.Sok holdnak kell egybe állnia h te sikeres légy.(ha itt kérdezel akkor pláne)

Fő kérdések/szempontok

-mihez értesz?

-mekkora az az összeg amit képes vagy belefektetni és esetleg el is veszíteni?

-mekkora a kereslet az álltalad kínált szolgáltatásra/termékre?

-mekkora kitartással rendelkezel?

2012. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kedves 5. válaszoló. azért tette így fel a kérdező a kérdést, mert a gyerekvállalás, nevelés kategóriába írta ki ahol azért jó pár anyuka megfordul, olyanok is akik vállalkozóként vállaltak gyereket (mint én)


bocs az offért :)

2012. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"...mert a gyerekvállalás, nevelés kategóriába ...." Akkor elnézést.Mikor már én olvsastam a kérdést már az Üzlet és pénzügyek/Saját vállalkozás kategóriában volt.

Itt olvasva kicsit diszkriminatívnak és feministának hat a mondat.(de nem mintha megsértett volna,csak felkaptam a vizet-nem konkrétan a kérdés kapcsán)Viszont a kommentem mellett kitartok.

2012. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsonak: csak ebben az egy kategoriaba tettem fel a kerdest, elkelne neked egy szemuveg. A lekezelo, modortalan valaszod teged minosit. Azert tettem fel ebbe a kategoriaba a kerdest, mert vsloban itt sok vallalkozo anyuka megfordul. Ezzel a ketdesemmel a vallalkozo anyukak sajat tapasztalataira voltam kivancsi, es ezuttal is koszonom a normalis valaszokat :-)!
2012. máj. 3. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!