Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Napi 10 ezer Ft tiszta nyeresé...

Napi 10 ezer Ft tiszta nyereséget produkáló vállalkozást milyen áron lehet eladni?

Figyelt kérdés
Felépítettem egy jól jövedelmező online vállalkozást fél év alatt, ami minimum 10 ezer Ft tiszta nyereséget termel naponta, ez már a leadózott részek utáni pénz, tehát ennyi megmarad naponta. Ezt apróbb befektetésekkel meg lehet simán duplázni, triplázni. Szerintetek ha el akarnám adni, milyen árat kérjek érte? 10 millió reális ár?
2012. máj. 6. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A befektetett összeg kb 3 év múlva térülne meg, szerintem reális ár. Viszont ha apróbb befektetésekkel meg lehetne duplázni, triplázni, akkor nem adnám el a helyedben.

Bár nem tudom miről lehet szó, az, hogy egyszer sikerült egy ilyet felépítened rövid idő alatt, nem garantálja, hogy ugyanezt meg tudod csinálni még egyszer.

2012. máj. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Napi 10e forintot hozó mikrovállalkozásért 100%, hogy nem adnak 3 lepedőt, mert ez azt jelenti, hogy aki megveszi az 3 évig ingyen dolgozik benne. Ha pedig nem akar benne dolgozni akkor fel kell vennie valakit a munka elvégzésére, ami még minimálbér mellett is adózva 160-170e forint költséget jelent havonta, így pedig 10 év alatt térülne meg a befektetés.


Szerintem max. 1 milliót ér, annyi is csak akkor, ha a te mostani tevékenységedet bárki más is el tudja végezni.

2012. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"ez azt jelenti, hogy aki megveszi az 3 évig ingyen dolgozik benne"

Miért szerinted aki nyit egy több 10milliós nagyságrendű szállodát, annak 1-2 év alatt megtérül a befektetése?

2012. máj. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szálloda és online befektetés között azért van eltérés. IT-ben gyorsan változnak a trendek és egy-egy vállalkozás pillanatok alatt eltűnhet.
2012. máj. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy könyvbeli feladatnak jó de hogy mennyiért lehet eladni azt lehetetlen megmondani!

Hisz ez nem egy bankautomata ami adja a 10.000-eseket naponta hanem egy vállalkozás amit ha nem futtatsz, ha jön a konkurencia, ha nem fejlesztesz... stb akkor bedől!

Ha valami nagy biznisz akkor ott hamar megjelenik a konkurencia és már el is veszett a nyereség jó része!

Egy online vállalkozás jövőbeli pénzáramát egy napi, pillanatnyi adatból nem számolunk! De ha valaki a napi 10.000-rel számol és így veszi meg, annak azonnal add oda mert ilyen balekot még egyet nem találsz...

2012. máj. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10 millió? Te nem vagy normális... :(
2012. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kérdező egyébként nem tudom milyen vállalkozást "épített fel" de egy a jövedelmet általában havonta nézik és nem naponta. Hisz a költségek is havonta vagy negyedévente keletkeznek.

Ha bárki megkérdezi hogy mennyit keresünk, annak se azt mondom hogy napi 5000-et hanem hogy havi mennyit!

hisz most a másik agyalhat hogy akkor a hétvége is beleszámít vagy sem? és ünnepnappal mi van stb.


A kérdés sztem kamu...

Valami fiatal gyerek érdeklődik mert épp egy nagyot álmodott egy saját vállalkozásról...

2012. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Olyan befutott vállalkozásokat,

- ahol mindenki pótolható (tehát nem a tulajdonostól vagy az aktuális alkalmazottaktól függ, hogy mennyire megy a bolt, hanem a rendszertől),

- hosszú távon van jövője (tehát nem leszálló vagy fejőstehén ágban van) és

- nehezen lekoppintható kb 2-3 éves nyereségéért lehet eladni (esetedben 7.3-10.95 millióért).


Ha bármelyik felsorolt rész hibádzik vagy gyengébb, akkor jóval kevesebbért (vagy semennyiért).

Online vállakozásoknál sokszor 8-12 hónapi nyereségért veszik csak meg.


Amennyiben a sikeressége függ a tulajdonos menedzselésétől is, úgy általában a vétel mellé még ki szoktak kötni egy időtartamot (pl fél év, 2 év), ameddig elvárják, hogy a tulajdonos vigye a befektetői elvárások alapján és a vételárat akkor fizetik ki, ha ez teljesül.


Milyen típusú vállalkozásról van szó?

2012. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-9 hónapos, netán 1 éves árral tudod eladni a netes weboldalakat. Kivéve mondjuk az olyat aminek több millió tagja van és a csapból is az folyik.


10e ft/nap ért nem fog senki 10 millát perkálni neked, csak ha kifogsz egy idióta balekot.

2012. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne. Részletekért kérlek írj egy privátot.
2012. máj. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!