Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást éri meg...

Milyen vállalkozást éri meg indítani, amely nem igényel szakképzettséget?

Figyelt kérdés
Van esetleg valami ötletetek? Akár az is elég, ha feltudnátok sorolni pár olyat, amelyek szakképzettség nélkül is elindíthatóak. A válaszokat előre is köszönöm! :)
2012. máj. 17. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk , kukázás? Esetleg szemétgyűjtés?

Ja, ha nem értesz semmihez, ne azon agyalj mire vállalkozz, mert az okos is néha belebuki!

2012. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tavaly érettségiztem, és épp tanulom a szakmám. :) csak ha esetleg nem ebben szeretnék majd dolgozni, arra az esetre gyűjteném az információkat. :) tipikus magyar mentalitás, köszönöm a kommented! :)
2012. máj. 17. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nincs itt semmilyen magyar mentalitás


ha nem értesz semmihez mégis miatt akarsz csinálni? Beülni egy bőrfotelba és a főnök kedvére tenni?


Vállalkozásban valamit nyújtani kell, ami kell az embereknek. nem értesz semmihez akkor nem tudsz nyújtani mást csak a testedet.

2012. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés, köszi! :)
2012. máj. 17. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Már az alap kérdés egy hülyeség. Ezzel az erővel kérdezhetted volna azt is, hogy mit csináljak amihez nem kell tudnom semmit.


Tudás nélkül nem tudsz jobbat nyújtani. Amúgy meg minek tanulsz olyat amiben nem akarsz dolgozni? Csak az idődet pazarlod.

2012. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vállalkozás indításához nem kell szakképesítés.

Aki benne dolgozik, annak kell ezzel rendelkeznie.


Nyitsz pl egy kávézót. Ennek az “intézménynek” kell megfelenie a hatályos törvényeknek, helyi előírásoknak stb.


Tehát ha a kávézódban mondjuk nincs boltvezető-üzlevezető képesítésed, semmi gond, fel kell venni egy ezzel rendelkező alkalmazottat.

Ha az üzletedbe kell pl. egy cukrász végzettségű személy, akkor felveszel egy cukrászt. Ez a képesítés-hiány ne tántorítson el a vállalkozás indításától! (Se azok a kommentek, hogy hogyan képzeled már...)


Biztos jól fogod csinálni, ügyes vagy, hogy ilyen fiatalon ezen gondolkodsz (miközben a többség a FB-on görgeti le az életét :)


Ezeket tapasztalatból írom. Amikor vállalkozást indítottam teljesen más végzettségem volt. Amikor kijött egy új szabály, hogy üzletvezető papír kell a boltba, akkor azt egy okj-s tanfolyamon rövid idő alatt megszereztem. (Levelezőn csináltam kb. 1 hónap volt amit a nappalin 2-3 évig oktatnak. A gyakorlatom meg volt bőven, hiszen ebben dolgoztam.)


Keresd azok társaságát, akik jól csinálják, tanuld el tőlük.

A vállalkozás alapításához inkább közgazdasági ismeretek szükségesek (üzleti terv készítés, piacelemzés, cashflow terv-tény elemzés, rengeteg mutatószám használat ismerése... befektetőknek prezentálás stb.

Erre koncentrálj, mert ezek a képesítésnél fontosabbak.

Sok sikert!

2018. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os válaszoló vagyok, van valami fejlemény?


Végül sikerült elindítani a vállalkozásodat?

Szereztél olyan tapasztalatot, amit szívesen megosztanál másokkal?


Köszi!

2019. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!