Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Forgalmas helyen menne egy...

Forgalmas helyen menne egy Fodrászat-szolárium?

Figyelt kérdés
Olcsó árakkal, akciókkal, kedvezményekkel.
2012. máj. 24. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs a környékben még három ilyen, akiket már régóta ismernek, akkor valószínűleg igen.

Mert hiába nyílik egy új fodrászat olcsón,ha a helyiek a Marikához járnak, már tíz éve.

2012. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is. Hogy van már kialakult vendégkör.
2012. máj. 25. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Végezz számításokat. Látatlanban senki sem tudja megmondani, hogy menni.


Számold ki a költségeket és a bevételeket (az olcsó árakkal, akciókkal, kedvezményekkel).


Ha csak annyit tudok, amennyi most leírtál róla (forgalmas hely, tehát drága, viszont olcsó lennél meg akcióznál), akkor azt mondanám, hogy nem menne, mert a sok lenne a költség az olcsóság/akciók pedig elvinnék a profitot.

2012. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg felmérni,hogy hány fő a környező lakosság,akikre elvileg számíthatsz? Hány fodrászat van már a közelben? Mivel tudsz te többet nyújtani,mint ők? Próbáld "kilesni",hogy mekkora forgalma,vendégköre,állandó vendégköre van?

Aztán számold ki,mennyi lesz kb a havi kiadásod,tehát mennyi kell legyen a minimális bevételed ahhoz,hogy ne legyél mínuszba!

És esetleg ha megoldható próbálj most még házhoz járást vállalni,azzal fel tudod picit mérni az igényeket és akár vendégkört is kialakíthatsz.

2012. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bakker egy csomót írtam és eltűnt,megpróbálom mégegyszer:

Próbáld felmérni a lehetőségeket:hány ilyen szalon van már a környéken,próbáld kilesni mekkora forgalma, vendégköre van.

Számold ki,mennyi lenne a kiadásod(adók,bérleti díj,rezsi, anyag költség, rekám),tehát mennyi az a minimális összeg,amivel már nem vagy mínuszba, és az átleg mennyi vendég havi és napi szintre vetítve.

Ha lehet próbálj még most házhoz járást vállalni,azzal picit az igényeket is fel tudod mérni,és akár vendégkört is kialakíthatsz!

2012. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-5 vagyok.most meg megjelent mindkét válaszom, bocsi,szarakodik a netem.
2012. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem baj köszi szépen a választ mindenkinek, megfogadom a tanácsokat!:)
2012. máj. 25. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!