Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valaki hallott valami új...

Valaki hallott valami új élelmiszer biztonsági törvényről, ami a napokban lépett/lép érvénybe, és a forgalom 1%-ával vagy évente 20. 000 Ft-al jár vagy hasonló? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Vegyesboltom van, az egyik áru terítő ma mondta mikor hozott cuccot hogy van egy új törvény, miszerint valami élelmiszer biztonsági marhaságot találtak ki pénzbeszedés céljából, és évente 20.000 Ft-ot, vagy a forgalom 1 %-át kell befizetni, de még ez sem biztos. A könyvelőm azt mondta még nem hallott róla, egy másik könyvelő viszont azt mondta igaz ez és 20.000 Ft évente, de nem mondta 100%-ra ő sem. Valaki tud konkrétat? Az évi 20.000 Ft még elviselhető, de a forgalom 1%-a kész anyagi katasztrófa lenne nekem, és szerintem minden kisboltosnak is. Most nekem kb havi 8 millió a forgalmam, ebből kb 5 millió az élelmiszer, tehát havi ötvenezer forint, évente lenne 600.000 Ft.... szinte kifizethetetlen...
2012. máj. 30. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A jóbarát segített, mint mindig. (Google)


[link]

2012. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de a kérdést nem oldotta meg. Én nem egyéni vállalkozó vagyok hanem KFT-t alapítottam mert a könyvelőm szerint így jobban megéri(a kérdésből én hagytam ezt ki, ezért elnézést). Az itt ovlasottak egyéni vállakozóra vonatkoznak, KFT-re is remélem ez az elbírálás vonatkozik majd vagy valami hasonlók. Bár a könyvelőm is holnapra ígért biztos tájékoztatást, csak szerettem volna még ma tudni hogy mi a helyzet és biztosra menni, mert volt már hogy a könyvelőm is elfelejtett ezt-azt...
2012. máj. 30. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig jó linket adott az első válaszoló.

Ha tovább olvastad volna a kérdéseket, a második oldalon ott van:

"Kire vonatkozik a felügyeleti díj?"

[link]

és még sok-sok hasznos infó a felügyeleti díjjal kapcsolatban.

2012. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!