Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdjek ilyen vállalkoz...

Hogyan kezdjek ilyen vállalkozásba? Sajnos nem tudom mi lenne legjobb megoldás!

Figyelt kérdés
Van jó ötletem egy újabb vállalkozás beindítására, de nincs elég pénzem hozzá. Van olyan személy akinek van pénze és szívesen társulna velem, de azt akarom, hogy én irányíthassak és nem akarom, hogy bárki beleszóljon. Nekik még nincs ilyen téren tapasztalatuk és félek, hogy tönkre tennék a tervemet. Olyan megoldás érdekelne, hogy hogyan lehet bevonni valakit egy üzletbe úgy, hogy neki is jó legyen és az én kezemben legyen az irányítás! Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 2. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az ötlet az nagyon kevés sajna. Egyébiránt javaslom olvasd el Mérő László - A pénz evolúciója című könyvét. Rögtön az elején pont a Te problémádról ír :)

Az üzleti életben az ötlet gazdája mindig másodhegedűs, a pénz tulajdonosa az úr!


Egy komoly pénzember nem azt fogja nézni mekkora nagy ötleted van. Neki az a fontos mekkora kockázatot vállal a lehetséges nyereségért. A pénz még a Te leendő vállalkozásodon kívül millió helyet tud találni magának, hogy kamatozzon. Ezt mindenképp figyelembe kell venned.


Csinálj 1 alapos, számításokkal alátámasztott üzleti tervet, vond be őket, kölcsönösen egyezzetek meg a lehetséges kockázatok elviselését és kezelését illetően. Azt felejtsd el, hogy kizársz bármilyen befektetőt a döntési körből. Csendestársat csak nagyon biztos üzlet esetén találsz.

Fontos, hogy a befektető megértse mennyit kockáztat, mert ha nem érti meg, vagy Te elhallgatod, akkor ha rosszra fordulnak (akár csak átmenetileg is) a dolgok, azonnal követelni fogja a pénzét.

2009. júl. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon jól mondod! Én is ettől tartok. Köszi! :)
2009. júl. 3. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!