Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alapíthatok egyszemélyes...

Alapíthatok egyszemélyes kft-t másodállásban nyáron, ha most fejeztem be az iskolát és szeptemberben beíratkoznék egy másik nappali tagozatos szakra is?

Figyelt kérdés
Ha "főállásban" nappali tagozatos tanuló vagyok akkor a kft-mnek nem kell fizetnie a járulékokat, csak az adóterheket. Ezt így tudom, de javítsatok ki, ha nem jól tudom. Az érdekelne, hogy ha befejeztem a sulit és most alapítok céget, akkor én még "főállású" tanulónak számítok. Szeretném, ha minden szabályosan menne és én is jól járnék! Köszi! :)
2009. júl. 3. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
A diák jogviszonyod meddig tart? Ha van időszak a két nappalis jogviszonyod között, akkor kell fizetni a járulékot arra az időre. Más: én azt mondanám ne egyszemélyes kft-t alapits, mert akkor mindjárt kell könyvvizsgálót alkalmazni. Valakit (szülő, testvér) vegyél be csendestársnak.
2009. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy könyvvizsgáló csak sok alkalmazottnál, meg nagy forgalom esetén kell. Ezzel elgondolkoztattál! Köszi!

Teszek fel újabb kérdést... Várom válaszod! :)

2009. júl. 3. 13:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy nem kötelező a könyvvizsgáló. Csak kivételes esetekben és ha kettős könyvvitelt alkalmaz a cég. de javíts ki ha rosszul értem, nem vagyok könyvelő...
2009. júl. 3. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Igazad van, változott a törvény, nem kell az l személyes KFT-nek könyvvizsgáló, csak ha az előző két év átlagában a létszám az 50 főt, vagy az árbevétel a 100 millió forintot meghaladja. Elnézést, a tévedésért, nem néztem utána, és már régebben foglalkoztam a témával.
2009. júl. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!