Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Merjünk változtatni? Ti mit...

Merjünk változtatni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy kis üzletünk házastársammal,és még egy családtag is dolgozik benne viszonylag jól megy,3 embert legalábbis eltart egyenlöre,de gyülölöm ezt a munkát ami ezzel az üzlettel jár,ideges vagyok sokszor ok nélkül,és sokat veszekszünk is az üzlet miatt,azon gondolkodunk el kellene adni és másvalamibe kezdezni,de félek ,a biztosat elhagyni.

2012. jún. 10. 17:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ezzel a duplázással egy gond van, még ha csak egy év alatt sikerül is.

Ez 100% éves hozamnak felel meg.

50 évig folytatva ezt a "tuti" tevékenységet, százezer forintból a következő vagyont tudnád felhalmozni:

100 000 * (2^50) = 1.12589991 × 10^20

Meg se kísérlem leírni.

Már az éves 25% hozam is elég ahhoz, hogy öregkorára az ember bekerüljön a Forbes 400-as listájára.

Ezek fényében megengedem magamnak azt a luxust, hogy kételkedjek.

2012. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha 5 millióból a megfelelő helyen megnyitom a megfelelő boltot, akkor azzal kereshetek minden évben másik 5 milliót, vagy 10-t. Ha van 100 millióm, létrehozhatok egy olyan vállalkozást, ami 200 milliót termel ki évente. Még szerencse, hogy a többség annyira süsü, mint te. Látom számolásban profi vagy, de az életről fingod sincs. Így kevesebb emberrel kell versenyezni a jó üzletekért. ;)
2012. jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül vagy te 39%.

Még azt sem érted, amit írtam.

Az előző hsz-ből meg látszik, hogy nem vagy vállalkozó.

2012. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1. az én százalékom azért ilyen alacsony, mert Magyarországon aki igazat ír, az nem népszerű.


2. nem volt túl bonyolult, amit leírtál, csak nem életszerű. Nem 100-t fektetünk be, hogy aztán egy év múlva 200-t és így tovább. Látom neked csak a duplán rugózik az agyad, mikor egy vállalkozásban egy döntéssel akár meg is 10-szerezhetem a pénzem... Szóval maradjunk annyiban, hogy a való életben, mikor egy vállalkozónak összegyűlik némi tőkéje, akkor nem a bankba szalad, hogy betegye évi 10%-ra, hanem van ezer ötlete, hogy olyanba fektesse, ami ennél lényegesen többet fial.


3. Amúgy meg de, vállalkozó vagyok. És képzeld, nekem is kismillió ötletem van, hogyan lehetek még jobb, még hatékonyabb, még sikeresebb. Tele vagyok ötlettel. Valamelyik jobb, valamelyik rosszabb. Sokat gondolkodom rajtuk, van amelyik eljut a megvalósításig, van amelyik nem. Mindenesetre eszem ágában sincs arra gyúrni, hogy minél több pénzem legyen a bankban. Csak addig tartom ott a pénzem, amíg nincs annyi, hogy megvalósítsam az aktuális legjobb ötletem.

2012. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na ezért kaptál egy + tőlem.

Így már világos.

2012. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!