Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Biztosítási, ügynöki tevékenys...

Biztosítási, ügynöki tevékenységet kezdő egyéni vállalkozó vagyok. Milyen költségeket és hogyan számolhatok el?

Figyelt kérdés
A szüleim lakása a telephelyem, feltöltőkártyás mobil telefonom van, nagyobb távolságra édesapán autóját tudom kölcsönkérni, vagy tömegközlekedést használok, de a városon belül tömegközlekedéssel, helyi bérlettel közlekedek. Milyen lehetősek vannak?

#Biztosítási tevékenység #elszámolható költségek
2012. jún. 23. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy érted a lehetőségeket? Az ügyfeleket te magad kell, hogy felkeresd, adóznod pedig rendesen kell utána.
2012. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez pontosan azt jelenti, hogy az ügyfeleket magamnak kell felkutatni, felkeresni és az ügyletet megkötni. Ezek miatt magas a telefonköltség és az útiköltség.
2012. jún. 25. 09:58
 3/3 Jaker válasza:

Hali,


Jó magam is biztosítási tanácsadó vagyok, én már 2-3 éve űzöm ezt a szakmát. Azt kell mondanom, hogy az elején mindenképpen magasak lesznek a kiadásaid, de nem kell félni. Én amikor kezdtem akkor nekem amik költségeim voltak:


- Járulékok

- Ha az 1. évedben többet keresnél mint 2.000.000 Ft akkor számolnod kell iparűzési adóval is.

- Telefon számla (ajánlom, hogy a cégednél ha van flotta lehetőség, akkor használd ki, mert piszkosul nagy lehet a telo számlád, és ha kártyás vagy azt nem is tudod könnyen elköltségelni a vállalkozásodba.)

- Közlekedés: több féle megoldás van, vegyél bérletet amit ismét le tudsz költségelni, ha pedig gyakrabban és hosszabb távra használod apud autoját, akkor írjatok egy kölcsön adási szerződést és akkor a vállalkozásodba le tudod költségelni a bérleti díjat illetve az üzemanyag költséget is.

- Nem tudom, hogy melyik cégnél vagy ezért azt mondom, hogy javaslom a mobil internet használatát is amit szintén el tudsz költségelni. Ugyan akkor vannak biztosítók ahol az ajánlatok ingyen vannak, de vannak ahol néha igen nagy összegekbe kerülnek amivel tudsz dolgozni.

- Számolj azzal is, hogy egyébb dolgokra is kell fizetned mint pl.: nyomtatás, fax, fénymásolás stb.


Röviden szerintem 1 hónapod durván 100-120.000 Ft csak a költésgek.


Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!