Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nappali tagozatos hallgatók...

Ha nappali tagozatos hallgatóként kft-t alapítok, és van olyan hónap vagy hónapok, amíg nem jut a cégem bevételhez, akkor milyen költségek adódnak arra az időszakra?

Figyelt kérdés

Esetleg a könyvelőnek kell fizetni, mert azt nem tudom, hogy ha se nem kapok, se nem adok számlát, akkor is van-e könyvelnivaló!

Kérlek segítsetek, mert nagyon fontos a dolog! Köszönöm előre is!


2009. júl. 7. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A könyvelőnek is fizethetsz időszakonként, pl. ha negyedéves ÁFA-s vagy, akkor negyedévenként.

De ha vannak közüzemi számlái a cégednek, vagy telefonja, internete, azt havonta kell fizetned (a könyvelővel akkor is megegyezhettek negyedéves fizetésben)

2009. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem és járulékokat nem kell fizetni. csak adóznom kell a bevételem utám. jól értem?
2009. júl. 7. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
A kft. ha van alkalmazottja, akkor fizeti a bért és a járulékot, ha egyedül vagy és nincs kivéted/jövedelmed akkor úgy tudom, hogy a minimálbér után kell fizetni a járulékokat. A kft. nyilván a bevétel után adózik, ha kicsi akkor úgyis éves áfás vagy és a társasági adó is éves dolog. Viszont ha havi vagy negyedéves vagy és mégsincs forgalom akkor is kell nullás bevallásokat beadni.
2009. júl. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én könyvelő vagyok, ki kell javítsam az előző hozzászólót: ha nappali tagozatos vagy, és erről hozol iskolalátogatási igazolást, akkor nem kell magad után járulékot fizetni, csak az 1950 tételes ehot. Ezen felül, amig nem csinálsz semmit nem nagyon keletkezika közüzemi és általános rezsiköltségeken kivül semmi, ami felmerülne. Amennyiben még nem alapitottál céget, javaslom előtte megkeresni egy könyvelőt, sokminden problémát át kell beszélni szerintem, és sajnos, én ugy gondolom, hogy ma már még egy nem funkcionáló cégnek is kell könyvelő, hiszen olyan szerteágazó feladatok vannak, hogy ahhoz szakember kell.
2009. júl. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg a legutolsó hozzászólónak! Elég részletes választ kaptam.

Igaza van! Ehhez tényleg szakemberre van szükség!

2009. júl. 8. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!