Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék nyitni egy zöldség...

Szeretnék nyitni egy zöldség boltot mire van szükség kezdő tőke, eladói végzettség és a bolton kívül? Egyébként ti jó ötletnek tartjátok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 21:21
 1/6 anonim válasza:
zöldségre
2012. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, de leginkább papírokra gondoltam.
2012. júl. 1. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Működési engedély, HACCP, stb stb... nem olyan egyszerű az.
2012. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nevem Senkiése válasza:
A bolt tényleg macerás ,egyszerübb ha piacon árulsz oda nem kell semmi se ,engedélyre gondolok ,csak egy hely ,mérleg ,nyugtatömb.
2012. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Őstermelői igazolvány, vagy vállalkozói engedély. Ha őstermelőként akarsz árulni, akkor ha most kiváltod, év végéig olyan 30 ezer körül kell fizetned havonta. Ha nem éred el a 600'000 ft árbevételt, akkor jövőre adómentes leszel. De ehhez a verzióhoz földterülettel kell rendelkezned, amin legalább alibi szinten termesztened kell az általad árult zöldségféléket. Ez a megoldás egyébként pont most van kifutóban, mert túl sokan használják ki, tehát a revizorok keményen ellenőrzik, hogy valóban őstermelő vagy-e.


A másik megoldás a vállalkozás, de ott már 60-70 ezres havi költségekről beszélünk, ha kerestél annyit, ha nem.

2012. júl. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én jónak találom az ötleted, mert én is ezt szeretném:) De! két nagyon fontos dolog van..vagyis három..egy új helységre ami nagyon jó területen fekszik és nem árt ha laknak is ott, és a környezetében nincs semmilyen féle konkurencia, a másik az árubeszerzés..nagyon fontos, hogy kedvező árakon történjen, a harmadik meg a hozzáértés..friss áruról van szó, van apadás, rohadás stb..ezekhez érteni kell. Sokan azért bukják ezt be, mert azt hiszik, hogy hú de egyszerü aztán majd rájönnek, hogy nem..A boltba a HACCP előírásainak meg kell felelni.Pl két fázisú mosogató stb..de ezt megtalálod a neten (google) is tök könnyen:))

Ja és nem árt ha van marketing tudásod, ma már anélkül szerintem nem szabad boltot nyitni. Persze kell még sok-sok minden , eladói végzettség az nem elég, kereskedő-boltvezetői kell hozzá, ki kell találnod, hogy milyen vállalkozási formában szeretnéd csinálni..

-könyvelő

- megfelelő gépjármű áruszállításhoz

- alkalmazott..megbízható, jó..

-hitelesitett mérleg,pénztárgép

-polcrendszer

- hűtő

-rekeszek (sok)

-kosármosó

-kukamosó

- fekete-fehér öltözőszekrény

- WC előtérrel, kézmosóval

- raktár

-Kémiai biztonságnak való megfelelés

-Munkavédelmi feltételek biztosítása

stb, stb...én megcsináltam az üzeleti tervet is rá..csak JÓ helyet nem találok..nem árt egy swot analizis mielőtt bele kezdesz..

ha van egyéb konkrét kérdésed szivesen válaszlok még

2012. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!