Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Klub helyiséget szeretnék...

Klub helyiséget szeretnék üzemeltetni a lakásomon. Van ennek valami akadálya? Mik a feltételei? Kell egyáltalán valami engedély ehhez?

Figyelt kérdés
Van egy kulturáltan kialakított helységem ahol, barátaimnak "klub" tagoknak szeretnénk szórakozási lehetőséget biztosítani. Pl. Tv nézés, társasjáték, stb.A helység egy magánház pince helysége melyet néha rendezvényekre szoktunk kiadni. Kérdésem milyen engedélyek illetve feltételek kellenek ehhez a klub megnyitásához? Vagy mivel nem vendéglátó egység és nem nyitott közösségre szól nem kell semmi?
2012. júl. 2. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
ha bevételt elvileg nem realizálnátok belőle, akkor elvileg lehetne civil társaság,de mivel itt az is felmerül ez mindenképp normál vállalkozás lesz.
2012. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miféle bevétel? Egy magánlakásról van szó, ahol kisebb összejöveteleket szeretnék a barátaim részére. Miért kellene ehhez vállalkozás. Ha esetleg valaki megeszik egy szendvicset vagy elfogyaszt egy üdítőt vagy egy pohár bort, ahhoz minek a vállalkozás? Esetleg bővebben leírnád?
2012. júl. 2. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nem a két szép szeméért adod neki a szendvicset meg az üdítőt... Legalább is én igy értettem bocsánat hogy megpróbáltam segíteni, csináld akkor tovább illegálisan no comment
2012. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van szándékodban valamit el is adni, vagy csak összeültök szórakozni? Az előző válaszoló az első variánst értelmezte. Ha pedig a második érvényes, akkor nem értem a kérdést. Ha csak befűtesz, és várod a haverokat, nem számít üzemeltetésnek.
2012. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Te,ezt nálunk házibulinak(esetedben pincebulinak) vagy haveri összejövetelnek hívják és maximum a környéken lakók engedélye kell ha esetleg hangoskodnátok.
2013. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!