Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes virágkötőnek tanulni?...

Érdemes virágkötőnek tanulni? És később üzletet nyitni?

Figyelt kérdés
Eddig semmi kapcsolatom nem volt a virágkötészettel, de szeretnék vmilyen OKJ-t elvégezni, ami gyakorlati tudást ad, és erre gondoltam. Igaz pollenallergiás vagyok, de a parlagfűre, de hiszem, h a virágokra is. Érdemes belevágni? A virágokra mindig szükség lesz, de mekkora alaptőke kellhet egy virágbolt megnyitásához?

2012. aug. 22. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Külföldön elfogadják ezt az OKJs végzettséget?
2012. aug. 22. 09:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebb szükség van a virágokra. Abszolut nem érdemes virágboltot nyitni. Az évek óta működő boltok is zárnak be.
2012. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most olvastam vhol, hogy csak Budapesten tavaly több, mint 200 virágbol nyílt....akkor most mi az igazság?!

Am én pont arra gondoltam, hogy virágokra mindig szükség lesz, alkalmakra mindig lehet viérgot adni. Névnap, szölinap, esküvő, temetés, ballagás, rendeszvényeken bárhol lehet virággal díszíteni...azt nem tudom, mennyire van túlkínálat belőlük, meg gondolom alkalmazottat annyira nem keresnek, inkább mindenki saját üzletet nyit, vagy piacozik.

2012. aug. 24. 10:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Barátnőm virágkötő, egy percet nem dolgozott virágboltban.

Anyák napán, halottak napján hatalmas a forgalom, de egy átlagos napon az emberek nem vesznek annyi virágot, elég kiszámíthatatlan. Ha nyitsz, akkor próbálj forgalmas helyen, temető mellett, főútvonalon, esetleg piacon. És ne csak vágott virágot árulj, plusz szerintem a kis ajándékok is mehetnek mellé, azok legalább nem hervadnak el ha nem veszik meg őket pár napon belül.

2012. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!