Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » EV-iént Bevállaljam a kollégan...

EV-iént Bevállaljam a kolléganömet az alkalmazottamnak?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó leszek, és úgy gondoltuk, a kolléganöm lenne az alialmazottam. Azt tudom, hogy uavonta járulékot kell fizetnek utána, és azt is, hogy mivel a fizetését nekem küldik, az adóbevallást is a kettönk fizetéséről nekem kell megcsinálni. Az lenne a kérdésem, hogy az adóbevallásnál szét lehet-e választano a kettönk fizetését, hogy aztán a kolléganőm az ő részét zsebbe odaadja nekem (csakúgy mint a havi járulékot, amit nekem kell fizetni utána)

Illetve, hogy van-e még egyéb járulék vagy akármi, amit még fizetni kell.

Nem tudom, hogy bemerjem-e vállalni ezt a felállást. Érhet valamilyen kellemetlen meglepetés? Járhatok rosszul emiatt?

Köszönöm a válaszokat.



#alkalmazott #vállalkozó egyéni
2012. aug. 22. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"fizetését nekem küldik"

Nem tudom, de úgy gondolom kevés fogalmad van egy vállalkozó könyveléséről, adózásáról.

Megmondanád ki és miért küldené Neked az alkalmazottad fizetését??

A fizetést Te adod neki, mert Te alkalmazod, nem?

2012. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!