Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást tudnék...

Kriszta1121 kérdése:

Milyen vállalkozást tudnék indítani, ami eltart engem és 3 picurka gyerekemet?

Figyelt kérdés

Egyedül maradtunk 3 pici gyerekemmel (a legnagyobb 5 éves), semmi segítség senkitől, volt férjem 200km-re költözött, szüleim meghaltak.

Mivel nekem kell ellátni napi szükségleteiket a gyerekeknek, így kizárt, hogy kötött munkaidőben visszamehessek dolgozni, viszont vhogy fel kell nevelnem őket.

Van valamenni tőkém, ca. 2 millió Forint. Eddig építőiparban dolgoztam, ez a szakmám is.

Most vállalkozást szeretnék alapítani, hogy némileg a saját uram lehessek "kötetlen" munkaidővel.

Tudtok tanácsokkal/ötletekkel segíteni?

Akár még kocsmát is nyitok, ha az eltart minket!

Budapestiek vagyunk!

Előre is nagyon megköszönök minden segítséget!



2012. aug. 28. 22:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Azt is meg lehet oldani,hogy olyan vendéglátó egységet vesz bérbe,ami már be van rendezve,és megvannak az engedélyei is.Amúgy meg társulhatna is valakivel kérdésfeltevő hölgy,és akkor az állandó nyitva tartás is meg lenne oldva,és nem kellene alkalmazottat felvennie,illetve a társtulajdonos "betanítaná " a hölgyet.Bár az igazat megvallva elég nehéz ilyen üzlettársat találni(akiben meg is lehet bízni),de nem lehetetlen.Meg kell próbálni,mert szerintem ez lenne a legideálisabb.
2012. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Találtam is néhány "üzlethelyiséget",kedvcsinálónak: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves 11/12-es!


Köszönöm, bár már van egy gondolatom, ami testhezállóbb, mégis sokat lendített a gondolataimon az általad leírtak és a linkek. Már tudom merre keressek és elgondolkoztam azon is, hogy találjak valakit magam mellé, akivel csinálni tudnám a vállalkozást. Mivel nem kocsma vagy ilyesmi, így van is 1-2 jelöltem már a társulásra.

De előbb megyek ismét tanulni - OKJ - ha már az egyetem nem elég 3 gyerkőc felneveléséhez. :(

Mégegyszer köszi, látatlanban is sokat segítettél! :)

2012. szept. 11. 21:34
 14/22 anonim ***** válasza:

A helyedben inkább ingatlan ügynök lennék. A Duna house-os üzletkötők elég sok jutalékot kapnak. Annyi pénzt keresel, amennyit dolgozol, a találkákat, üzletkötéseket úgy szervezed, ahogy neked fekszik és egy kicsit kapcsolódik is a szakmádhoz. Akiket én ismerek, szépen megélnek belőle. Vettem egy családi házat 3 millióért, erre 120 ezer volt a jutalék, és abból mindössze 30 ment a freanchisenak, a többi az üzletkötőé. Ez barátok között is 30 ezer tiszta pénz, de inkább 40. Ha egy hónapban tudnál kötni 3-4-5 üzletet, az már elég lenne az általad kívánt jövedelem eléréséhez.



NE TÁRSULJ!!!! SOHA!

2012. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Flector 67 ***** válasza:
Lehet társulni, csak a jó embert kell hozzá megválasztani.
2012. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

most nyitottak ismerősömék OUTLETET! 1 millából megtudod csinálni, ha jól csinálod a nyitvatartást, elég egy alkalmazott, amikor meg szabin van bemész te, és START kártyával vagy munkaügyin keresztül bárkit felvehetsz és támogatják egy évig. addig meg hátha termel annyit h utána fenn tudd tartani. Az outletes termékeken nagyon sok hasznot lehet húzni, ugye jó márkás cuccok és ha nem raksz rá olyan sokat mint a legtöbb outlet, akkor téged fognak leginkább szeretni, és még a bolt is jól beindul. + privben küldök még egy ötletet, ha nem baj :)

szintén három gyerkőcös, együttérző anyuka!

2012. szept. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Flector 67 ***** válasza:

Ha ha vi nettó 200e-t szeretnél vele keresni, az egy évben 2400e. Osztalékként kivéve: 3600e kell keletkezzen nyereségként. Nyereségadó miatt: 4300 e kell legyen az üzemi eredményed. Egy munkavállaló legalább 200e/hó lesz bejelentve. Tehát ez is 2400e egy évben. Tehát 6700e forintot kellene a céged kitermelnie minden évben. Ebben könyvvizsgálat/könyvelő/rezsi nincs benne. Ez üzlettől függően hozzá kell adni.

Nem tudom, hányan vannak itt, akik tényleg rész vettek már egy vállalat vezetésében. Azért nem olyan egyszerű. Véleményem szerint mégis inkább keress egy, akár részmunkaidős állást, a 2 milliót pedig tedd állampapírba. Vagy bankba, van amelyik már 9% kamatot kínál. Ha soha nem volt még vállalkozásod, ilyen kiszolgáltatott helyzetben inkább nem vágj bele.

2012. szept. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet társulni. Kizárt, hogy jó vége legyen. Akárkiről is van szó. Még soha nem hallottam olyanról, hogy egy közös vállalkozás hosszútávon működött volna. A hatalmas buktákról viszont annál többet. Nem akarok belemenni részletesen, hogy miért nem életképes egy közös vállalkozás, mert se kedvem, se időm, de tény, hogy nem az. Pláne nem akkor, ha két laikus, csak úgy álljunk össze, mint két kicsi lego módjára esik neki. Nem sülhet el jól.
2012. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Flector 67 ***** válasza:
Most kapásból mondok 3 céget ismerősi körömben, ahol tárulásról van szó. Évi 300 millió profittal és milliárdos mérlegfőösszeggel. Azért ezt nem mondanám rossznak. Szerintem "jó" vége lett.
2012. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem olyan vállalkozásra gondoltam, ahol már amúgy is sikeres üzletemberek állnak össze. Itt most arról van szó, hogy két átlag ember, némi kezdőtőkével összedob egy vállalkozást, aztán amikor jön a bukta, akkor kezdődik a veszekedés, a vagdalózás, és egymás hibáztatása. Tuti bukta.
2012. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!