Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen papirok szuksegeseg...

Milyen papirok szuksegeseg egy turkalo nyitasahoz? En akarok arulni is, es meg kell-e legyen nekem a kereskedelmi diplomam?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 18:10
 1/10 anonim válasza:
67%
vallakozonak kell h legyel, mukodesi engedelyt csak akkor adjak ki ha neked vagy alkalmazottadnak van kereskedo vagy kereskedelmi vegzetseged.
2012. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Neked vagy egy alkalmazottadnak kell lenni OKJ-s kereskedő-boltvezető végzettségnek.

Azonfelül vállalkozói igazolvány, meg a bolt nyitásához ezerféle engedély, önkormányzatnál elmondják (ántsz, tűzoltósági...stb).

2012. szept. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem hinném, hogy végzettségi papír kellene hozzá. Egy élelmiszerbolthoz el tudom képzelni, hogy kell egy olyan eladó, aki tanulta, de egy ruhaboltba nem.


Abban viszont 100%-ig biztos vagyok, hogy kereskedelmi-boltvezető OKJ-s végzettség egészen biztos nem kell hozzá.

2012. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anélkül ki sem adják a vállalkozóit!
2012. szept. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudsz ilyen rendeletről, törvényről? Más valaki tud?


A józan eszem azt mondja, hogy a vállalkozáshoz nem feltétel se ez se az. Az üzlet nyitásához lehet feltétel, de az meg ugye nem azonos a vállalkozói "kiváltásával".

2012. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1. Keress egy jó könyvelőt, aki elmondja milyen vállalkozási formában érdemes működtetni a boltot(bt, kft, egyéni v. stb.) megalapítani a megfelelő formát a többit elvileg a könyvelő rendezi APEH felé bejelentés stb. Ha nincs kereskedelmi eladói végzettséged (nemkell szakirányú) akkor vagy foglalkoztatsz valakit akinek van, vagy elvégzel egy ilyen tanfolyamot. Eladói végzettség nélkül nem működtethetsz boltot, a működési engedélyt nem adják meg ennek hiányaként.
2012. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs kereskedelmi eladói végzettséged (nemkell szakirányú) akkor vagy foglalkoztatsz valakit akinek van, vagy elvégzel egy ilyen tanfolyamot. ___ a nem kell szakirányú azt jelenti mindegy milyen eladói képzést végzel, de vmilyen legyen! (élelmiszer vagy ruházat..)
2012. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Kereskedő-boltvezető tanfolyamot elsősorban azoknak ajánljuk, akik kereskedelmi egységben dolgoznak és a jövőben üzletvezetőkké, szeretnének válni, valamint azoknak is akik saját üzletet szeretnének nyitni. A kereskedő, boltvezető munkakör betöltésének és a saját üzlet nyitásának feltétele a kereskedő-boltvezető végzettség megléte.

2012. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Egy blog és egy iskola azt ír, amit akar. Az iskolának az az érdeke, hogy eladja a tanfolyamát. Láttam én már más iskola papírját, ami hazugságot írt. Számomra a bemásolt írások nem meggyőzőek. Független, de inkább állami bizonyítékra gondoltam.


2. Az eladót én is valószínűsítettem, hogy kell (bár egy turiba ezt is túlzásnak érzem). A vállalkozáshoz pedig nem kell végzettség, mert ahogy bemásoltad, nem kell ("Ha nincs ... akkor vagy foglalkoztatsz valakit" - ez pedig addig nem történhet meg, amíg nem vagy vállalkozó).

2012. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!