Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozást szeretnék indítan...

Vállalkozást szeretnék indítani, nem tudom, hogy milyen formában tegyem!?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy kereskedelemmel szeretnék foglalkozni. Az, hogy honnan és mit fogok beszerezni, az már adott (külföld, főleg műszaki cikk). A kereskedelmi végzettségem meg van hozzá.

Tőke nagyjából meg van hozzá. Webáruházban és piacokon szeretnék árulni (sokkal olcsóbb, mint boltot nyitni)

Egyéni vállalkozóként, vagy cégként (Kft) csináljam mindezt?

Ha egy barátom "betársulna", akkor az mennyire lenne jó vagy rossz? Vagy ha felvenném alkalmazottnak?

Hozzáértők és tapasztaltak válaszát nagyon megköszönném.



2012. szept. 19. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem kötekedni akarok vagy vmi,de ha van kereskedelmi végzettséged, akkor h nem tudod eldönteni? Vagy ilyennel nem foglalkoztak az oktatók?


Tanultam-tanulok ilyet, de tapasztalatom nem erről a területről van, szal nem akarok hülyeséget mondani, de sztem 2 lehetőséged van ezt eldönteni:

1)utána olvasol-kérdezgetsz neten különböző oldalakon

2)tanácsadótól segítséget kérsz -ami általában nem olcsó

Szal sztem az 1.vel jársz jobban, azt nem tudom h melyik vállalkozás típusnál kaphatsz esetleg vmien támogatást és meikkel nem -ha van ilyen egyáltalán. De először is nézd át a típusokat h mire mi a jellemző stb, ami röviden:


-Betéti társaság: mivel a legtöbb vállalkozó ezt a típust választja, gondolom nem azért, mert rossz nekik :D Ez esetben kell min. egy beltag és egy kültag. Beltag: teljes vagyonnal felel a váll. tartozásaiért (mint a kkt. akármelyik tagja). Kültag: korlátozott felelősségű, tehát csak az általa szolgáltatott hozzájárulást bukhatja el (pénz, vagy apport:autó,számítógép stb). Alapítási vagyon itt sincs minimalizálva, szal kis összeggel is alapítható ami apportból is állhat.


-Korlátolt felelősségű társaság: mint a nevében is benne van: korlátolt, szal csak a törzstőkét bukhatod el, ha több tartozásod is van, nem fogják elvinni az autód, ami nem a kft. apportjakét van nyilvántartva hanem csak saját céljaidra használod. De ehhez kell min. 500e Ft-i alapító vagyon, ami lehet full apport is (pl egy min, 500e Ft-ot érő autó). És lehet egyszemélyes is. De ehhez muszáj beszerezni bélyegzőt, számlázóprogramot meg stb.


Sztem e kettőben kell gondolkodnod, persze ott van még a részvénytársaság (de ahhoz magas alapító vagyon szükséges, macerás az alapítás stb) és a közkereseti társaság (lényegében olyan mint a Bt. de mindenki a beltag szerepét játsza, szal a benne lévők mindent elbukhatnak).


De még nézz körül jobban, pl. companyexpress.hu

Nem tudott segített-e vmit ez a kis iromány, de mindenesetre sok szerencsét

2012. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*tudott helyett tudom :D
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eddig még nem volt szó arról, hogy hogyan lehet nekiindulni.

Sokat olvasgattam utána, van is egy elképzelésem, csak szerettem volna megkérdezni tapasztaltabb embereket is.

Vannak állami támogatások (uniós), amit vállalkozás indításhoz lehet igényelni, de nem tudom, hogy mennyire lenne ez sikeres. Egyszer már próbáltam ilyenre pályázni (nem államira), de nem tetszett nekik a tervem. Pedig tudom, hogy működne, hiszen olyat termékeket forgalmaznék, amikre mindenkinek szüksége van előbb, vagy utóbb.

A Kft.-nek utána olvastam, cégalapításnál sok extra szolgáltatást lehet kapni (pl. ingyenes számlázó program), de macerásnak érzem a cégalapítást, ha egyszer lehetek egyéni vállalkozó is.

Csak pont ez az, amire kíváncsi vagyok, hogy vállalkozóként foglalkozhatok-e kereskedelemmel?

2012. szept. 20. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!