Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » FOGORVOSOK, mennyibe kerül...

FOGORVOSOK, mennyibe kerül egy magánpraxis kiépítése, szerszámok, gépek stb?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok SE-FOK-on és természetesen a vágyam, hogy legyen egy saját fogászatom!

A kérdésem az lenne, hogyha lenne egy helyem, egy üres termem, akkor mennyi pénz kell ahoz, hogy a legkorszerűbb berendezésekkel berendezzem ezt a szobát és belefoghassak egy magánpraxisba?

Gondolok itt minden kellékre,bútorra, titkárnő dolgaira, tisztító eszközökre, szóval mindenre, ami már az első napon is kellhet!!

Minden választ köszönök!


Szép napot!



2012. okt. 7. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Most ha leírnám valszeg rögtön jönne a sok "kamu kamu kamu" Ennek tükrében annyit tudok leírni, hogy nekem saját fogászatom van. 3 kezelő egység, nagy váró+lobby, 2 mellékhelyiség, iroda + személyzeti mellékhelyiség, illetve egy relaxációs szoba. Az egész kb. 130 m2 + 100 m2 terasz.
2012. okt. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én elhiszem neked, nem kételkedek, de a lényegre nem válaszoltál:)

1 terem berendezése mennyibe kerül?

Ha ide nem szeretnéd kiírni, akkor írtam privát levelet! Kérlek valahogy juttasd el hozzám az adatokat!

Köszönöm!

2012. okt. 9. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Alaphangon 20 millió. A praxis maga legalább 7-8 millió, ha van eladó. Bár ezt nem tudom pontosan hogyan működik. Lehet, hogy nyithatsz kedvedre rendelőt, csak talán az állami része működik másként.


A gépekkel kapcsolatban viszont el kell keserítselek. Marha drágák. Több millióba kerülnek az alapgépek, és akkor még az extrásabbakról nem is beszéltünk. Gépekre nyugodtan el lehet locsolni 30-40 milliót egy igazán komoly rendelőben.


Viszont vannak hitelek, pályázatok, stb... Ha jól dolgozol, sikeres lehetsz, csak készülj fel rá, hogy 20-25 évig 2-300 ezreket kell majd törlesztened, ha nem tudsz előteremteni 20 milliókat az induláshoz.


Nincs ebben semmi titok, nem véletlenül kerül olyan sokba egy alap fogászati kezelés.

2012. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Szép napot!

2012. okt. 10. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!