Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri állateledel boltot nyitni?

Megéri állateledel boltot nyitni?

Figyelt kérdés

Most hirtelen eszembe jutott ez az ötlet, én úgy tervezem, hogy lenne egy kisebb bolt, ahol kisebb eledelek lennének, viszont lenne egy telephely is a nagyobb kajáknak. Mondjuk ez lehetne egy helyen is végülis.

Vállalnánk kiszállítást, így akár állatkerbe-akár saját tenyészetbe is vihetnénk.

És én úgy gondoltam, hogy én lennék a sofőr (lány létemre), plusz lenne mondjuk egy segéd-eladó, aki a boltban van, plusz segít felrakodni a kocsira, amit kell.

De a lényeg, hogy vajon menne-e a bolt? Nekem nem kell sok pénz, csak annyi, hogy normálisan el tudjak éldegélni.

Pályázattal nyitnám, szóval nem saját tőkéből.



2012. okt. 17. 08:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt kizártnak tartom, hogy pályázati pénzt kapnál, másrészt jelenleg nagyon rosszul mennek az ilyen üzletek.

Harmadrészt honnan szereznéd be az árut? Aki nagy tételbe vásárol (pl. állatkert) annak van saját forrása (ált. gyártó). Ha te is a gyártótól vásárolsz akkor nem leszel versenyképes.


Amúgy a kocsiról ki fogja lepakolni, ha nem te? :)

2012. okt. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan aranyosak az ilyen kis tervek:) Csak sajnos az élet nem így működik:(
2012. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Jelen helyzetben nem nagyon tudok olyan vállalkozásfajtát, amibe érdemes belevágni, de ezt sokminden befolyásolhatja. Alapból azt mondanám ne vágj bele, várj ki, de lehet hogy vmi spec helyen vagy, ahol van egy kis piaci rés.
2012. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Azért egy amatőr piackutatást végezz, mielőtt belevágnál.
2012. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy "virágzó" gazdasági helyzetben az ötlet jó, de gondolj bele:

akinek otthon csak 1-2 cicája, kutyusa van, az nem fog kérni kiszállítást, mert ugye az üzemanyag + kocsi kopás + a te adód, TB-d, ebéded, vacsorád stb. arányos részével megemelnéd a bolti áradat, és akkor az már neki drágább, mintha besétál az üzletedbe, és azt a néhány zacskó kaját megveszi.

Ha van egyáltalán a közeledben állatkert, vagy állat-menhely, valószínű, hogy a gyártól veszi nagytételben és ezért ott ő olcsóbban kapja meg, mint ahogy azt neked adják, és még te is rápakolod a saját hasznodat, hogy legyen miből kifizetned a költségeidet és az adókat.


Nagyon meg-gondolandó, valóban nézz körbe alaposan!

2012. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

hát lepakolni a vevő:D vagy nemtudom, az most nem lényeg, még.

Egyébként nekem több ismerősömnek is van vállalkozása, és egyikkel sincs baj, csak jó ötletet kell kitalálni. Ja, és nem egy ismerősöm nyert pályázatot, szóval nem kizárt ez sem.

Azért akarok már lépni, mert elegem van abból, hogy 1év álláskeresés után még mindig nem tartok sehol, és most édesanyám munkahelye is kétséges, hogy megéri a következő évet, így ha lenne egy vállalkozás, akkor tudna a papírmunkákban segíteni, így nem kéne könyvelőhöz vinnem az egészet, csak a végeredményt, így azon is spórolnék.

Igazából nem feltétlenül kutya meg macskakajára gondolok nagyrészt, hanem akár tanyákra, mivel a környéken elég sok van, ahol tele van disznókkal, szarvasmarhával,stb. És mivel a legtöbb ilyen tartónak nem feltétlenül kell friss zöldség/gyümölcs (ha csak ezt nézzük most), így lehetne nagyobb boltoktól felvásárolni eladásra nem való termékeket.

De persze ez még csak 1 ötlet, eddig már volt vagy 3, aztán jobban utánanéztem, és lemondtam róla. Ennek is utána fogok nézni, de eddig ez a legjobb terv.

2012. okt. 17. 09:55
 7/18 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Könyvelőként mondom, akkor először járd körbe a pénzintézeteket, mert tudomásom szerint az induló vállalkozásokat nem szokták meghitelezni. Legalábbis a mi városunkban minimum 2 évre visszamenőleg kérik a vállalkozás gazdálkodási adatait, és akkor is csak úgy adnak, ha azokban az években a vállalkozás az apeh felé is nyereséget mutatott ki.

Persze hallottam most valami kisvállalkozókat támogató hitelkeret megnyitásról, ennek is érdeklődj utána a bankoknál, ill. kamarákban, meglehet, hogy azon a téren valóban pénzhez tudsz jutni.

És először akkor is csak kicsiben kezdd, mert a mindennapi élet sokkal keményebb, mint az kívülről látszik.

Szurkolok neked, hogy jöjjön össze, mert még valóban mindig jobb, mintha otthon ülsz tétlenül.

2012. okt. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
És anyukád könyvelő? Csak mert ha nem az, akkor nem biztos, hogy sokat spórolsz azon, ha segít a könyvelésben....
2012. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Megéri, ha a megfelelő helyen, a megfelelő árakkal tudsz üzemelni. Szélsőséges példa: Budapest belvárosában, tripla áron disznótápot nyilván nem tudsz eladni. Viszont egy kistérségben, ahol van néhány falu a 10 km-es vonzáskörzetben, és olcsóbban tudsz árulni, mint a konkurensek, akkor nyilván menni fog. Egyébként a kiszállítás ma már alap dolog, nem feature. Senki nem fog az autójába disznótápos zsákot pakolászni, elvárják, hogy házhoz hozzák, sőt a helyére rakják (pláne egy idősebb vásárló). Szóval a fizikai hátrányod az probléma... Neked kellene az üzletben lenned, és egy férfi szállítana ki. Tehát a problémák:


-Van-e a megfelelő helyen olyan ingatlanod, ami alkalmas erre? Elég nagy hely kell egy ilyen üzletnek.


-Ki tudnál fizetni havonta 150 ezret egy alkalmazottra, legalább 100-t magadra, és még vagy 50-100 ezer egyéb kiadást? Ez alaphangon 350 ezer havonta. Ha valami csoda folytán tudnál menni 35-40%-os árréssel, akkor is legalább 1 milliós árbevételt kell produkálnod, hogy 0-n legyél. A saját "béred" csak ezután jönne.


A többi probléma már inkább helyben derül ki, de a fenti kettő is kizárja szerintem ezt a vállalkozást. Jó dolog, hogy ötletelsz, de rágódj még rajta. Azt el tudom képzelni, hogy egy kisebb városban hobbiállatok részére árulsz tápot, de csak akkor, ha olyan olcsón tudsz árulni, hogy mindenki hozzád szaladjon. Nőként azért el lehet bírni egy 15-20 kg-os tápos zsákot, és akár egy Kangoo méretű kisteherrel is el tudsz szállítani annyi árut, hogy megérje neked. Ha te vagy, a lehetőleg saját boltodban, akár meg is érheti.

2012. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy piacképes az ötlet (nagyon feltételes módban mondom mert szerintem nem az, de tegyük fel).

A legnagyobb probléma a finanszírozás!

A pályázatok nem úgy működnek, hogy ott állsz üres zsebbel aztán hozzád vágnak x milliót és tessék vállalkozni. Önerő kell! Mellesleg erre nem hiszem, hogy van pályázati lehetőség. Nem is maga a profil miatt hanem a pályázatok inkább már működő, profit képes vállalkozások számára vannak fejlesztési/bővítési céllal , nem szó szerint az abszolút 0-ról indulóak számára.

A hitel sem olyan egyszerű. A két szép szemedért a bankok sem vágnak hozzád milliókat. Fedezett kell! Na most anyuci hazára nem biztos, hogy megéri jelzálogot rakatni egy kétséges sikerű vállalkozás miatt.


Kicsit OFF:

A környezetemben is rengetegen akarnak vállalkozni. Egy valamit viszont alig páran képesek megérteni. TŐKE KELL! Amíg nincs a zsebedben pár millió forint addig ne gondolkozz semmilyen vállalkozásban (már az is pénzbe kerül, hogy egy pályáztatott elkészíts).

2012. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!