Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy egy...

Mi kell ahhoz, hogy egy kávézót nyissak? Mennyit keresnék vele?

Figyelt kérdés
Milyen végzettség kell hozzá? Milyen iskola? Mennyit keresnék a saját kávéházammal és hány ember kéne hozzá?

2012. okt. 19. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "anonim"! A kérdésedből ítélve nincs tapasztalatod a vendéglátás terén, pedig az az első amit először mondtam volna a kérdésed elolvasásakor. Sok dologtól függ... hol szeretnél nyitni? Vidéken, Pesten (bel-, v. külvárosban), plázában, hipermarket üzletsorán, ... Nem mindegy, hogy 30 vagy 100 nm-es üzletet bérelnél... Berendezve vagy üresen? Berendezés nélkül nagyon magas befektetési költségekkel számolj (pl: 1 asztal 10-15e Ft, 1 szék (ami normális kb 10e Ft) Ha ezt felszorzod legalább 30 főre, az már nem kevés és ez csak a töredéke a nyitást megelőző költségeknek. Bár nekem egy munkahelyi gyorséttermem van, több mint 1 millió volt a berendezés, úgy hogy 90%-ban használtan vettem mindent!! Ha konkrét elképzelésed körvonalazódott, írj nyugodtan és szívesen segítek amiben tudok. Amikor én nyitottam az üzletet, nekem senki nem (tudott) és akart segíteni, mert nem vettek komolyan, azt hitték ez nem lesz hosszú életű vállalkozás. Kemény hitelből indítottam el én is, ezért meg kell ezerszer gondolni. A tapasztalat azért nagyon fontos, mert ha neked nincs, és (egyértelműen) tapasztalt, papírral rendelkező dolgozó(ka)t veszel fel, 2 perc alatt kiderül számukra, hogy nem vagy otthon a témában és ott vágnak át a palánkon ahol nem szégyellik!!!! Én lassan 3 éve üzemeltetem az üzletemet, de előtte nagyon sok vendéglátó egységben dolgoztam (Pesten, belvárosban) üzletvezetőként és rossz volt nézni, hogy vágják át a főnököt az alkalmazottak! ...aki a pénzéből gondolta nyit egy kávézót/éttermet, mert jól megy másoknak is... neki miért ne menne...azért mert nincs tapasztalata, gondolta azért vesz fel embereket, mert nekik van és majd ők csinálják amit kell. DE VIGYÁZZ ezzel!! Ezer dolgot kell mérlegelned és átlátnod nyitás előtt, különben belebuksz! A másik, az üzletkötők is rutinosak, 1 perc alatt világossá válik számukra ha nem vagy ott a topon az üzleti dolgokkal kapcsolatban és az ilyen emberek a tipikus esetei, akikkel olyan feltételű szerződéseket kötnek (kávégép kihelyezés, forgalmazás, stb), amit normál esetben fel sem hoznának. De akik kicsit kezdők, úgy sózzák rájuk, hogy még te hidd azt, hogy milyen jól jártál!! Na de erről tudnék neked órákat beszélni... Ha vannak konkrét elképzeléseid és azáltal kérdéseid, írj nyugodtan, szívesen segítek, vagy adok tanácsot amiben tudok. De előbb fogalmazd meg konkrétan a válaszodat a fent feltett kérdéseidre!

Üdv, Penita Anita

2012. okt. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!