Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne kapós a panel lakók körében egy távhőköltség csökkentési megoldás?

Figyelt kérdés

Van 1 jól bevált ötletem, egyelőre még csak saját lakásban teszteltem és bevált. Röviden arról lenne szó hogy egyedi mérős lakásoknál ezzel a megoldással csökkennek a fűtési költségek és emellett sokkal melegebbre fűthető a lakás levegője, anélkül hogy a radiátorokat nagyobbra cserélnénk.

És sokkal olcsóbban is megvalósítható mint a radiátorcsere.


2012. okt. 24. 19:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ennek az a lényege h több hőt tudsz kivenni a radiátorból adott idő alatt, magyarul növeljük a hatásfokát. A mérőhöz nem kell nyúlni, az ugyan úgy mér, de ha mondjuk 2x annyi hőt tudsz kinyerni a radiátorból 1 óra alatt akkor az eddigi 2 óra fűtés helyett elég lesz 1 óra és nyilván 1 óra alatt kevesebbet fog pörögni a mérő. Olyasmi mintha 2x akkora radiátort tennél fel, csak úgy elég költséges lenne és nem biztos hogy elférne. És 2x akkora radiátort is legálisan szerelhetsz fel, tehát a radiátor hatásfokát is lehet növelni többszörösére anélkül hogy illegális lenne.
2012. okt. 25. 13:06
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ennek pont az lenne a lényege h csak azok a lakók tudjanak róla akik beszereltetik mert így a többiek kárára spórolnának :)"

Amit írtam, emiatt a mondatod miatt írtam. Itt számomra az jön le, hogy úgy manipulálod a rendszert, hogy a többiek kárára lehet melegebbet csinálni Józsiéknál.

2012. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Jól jött le, csak a távhőnél sajnos nem számoltak minden eshetőséggel így vannak "kiskapuk" amiket legálisan lehet kihasználni. Ilyen pl az hogy 2x akkora radiátort teszel fel amivel 2x olyan meleg lesz a lakásban mégis ugyan annyit fizetsz. De mivel így több hőt veszel ki a rendszerből, a fő mérő többet mér amit szétosztanak a lakók között tehát végeredményben többet fizet mindenki kivéve téged.

Hasonló az én módszerem is csak itt úgy növeljük meg a radiátor hatásfokát hogy nem kell nagyobbra cserélni.

2012. okt. 25. 13:31
 14/15 anonim ***** válasza:

A felület megnövelése sem legális. A hőmennyiségmérők a radiátor felületének megfelelően vannak beállítva, az alapján számolják a hőt. Ha te egy nagyobb radiátort teszel fel, akkor a mérőt is át kell programozni.


Ha a hőleadást valami más módon növeled, pl. ventilátorral, valószínűleg az is hasonlóan szabálytalan.

2012. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

komolyan? o.O erre nem is gondoltam..

utánnajárok a dolgoknak egész hogy egész pontosan hogy is van ez, mert a mi házunkban semmit nem állítottak a mérőkön a radiátorokhoz..

2012. okt. 25. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!