Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszemélyes Kft-t szeretnék...

Egyszemélyes Kft-t szeretnék alapítani, másodállásban milyen járulékfizetések terhelnek majd?

Figyelt kérdés

Van több mint heti 40órás munkaviszonyom, és másodállásban szeretnék egy Egyszemélyes Kft-t alapítani.

Így engem milyen költségek, járulékok, kifizetni valók terhelnek majd?

Egyedül és leszek a munkavégző (hidegburkolás)



2012. okt. 28. 21:46
 1/4 szekhely com ***** válasza:

a bevétel után kell adót fizetned.

Áfa 27 %

A megmaradt összeg után meg osztalékadót, stb.

De jövőre lesznek egészen jó adózási formák.

Tulajdonképpen az csak a kérdés, hogy mekkora bevételt tervezel. Ha kicsit, akkor ahhoz még cég sem kell. Csinálhatod vállalkozóként is, de ha megszűnik jelenlegi munkaviszonyod, akkor ebben az esetben elég kemény az adózás.

2012. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére a jogviszonyom nem szűnik meg, és a beosztásom is lehetővé teszi a sok munkavállalást.

Egyébként 2-3M ft bevételre számolok egy évre, a megfelelő marketing esetében.

Tehát ebben az esetben csak a bevétel után kell adóznom? Plusz az osztalék után az osztalékadót.

(de persze ezeket is csak a számlás munkáknál)

2012. okt. 29. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:

mindig legyél önmagad. kivéve ha lehetsz Berényi Miklós. Akkor inkább legyél Berényi Miklós.

Pénz & Sárm.

jah. és "a Kft. én vagyok".

2012. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pénz&Kevlár?
2012. nov. 8. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!