Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Városiként, minden tapasztalat...

Városiként, minden tapasztalat nélkül mennyi lenne az esélye annak, hogy kiköltözhetnék vidékre egy farmra és állatokkal, növényekkel keresném a pénzt és ebből élnék meg?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam, hogy sokkal boldogabb lennék egy olyan életformában, mint ahogy régen éltek, tanyán, farmon, nyugodt környezetben, a természetben élnék, állatokat tartanék, gondoznám őket, és ebből lenne a napi élelem egy része, növényeket is szeretnék termeszteni, de sajnos egyikben sincs semmi tapasztalatom. Kell hozzá valamilyen végzettség? Illetve ez az életforma mennyire "jövedelmező", meg lehet így élni? Pl. ebből el lehetne tartani egy családot és mellé még pénzt is lehetne ezzel keresni? Az ötlet abból adódott, hogy alapból nem igazán szeretem a városi környezetet, a sok embert, nyüzsgést, viszont nagyon szeretem a csendet, nyugalmat, természetet, és szívesebben vagyok/foglalkozom állatokkal, mint emberekkel. Vannak, akik ma is így élnek? Szeretnék én is így élni. Lehet, hogy rossz a kategória, de nem tudtam hova rakjam.
2012. nov. 2. 03:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jövedelmező. Még azoknak sem, kik egész életükben ebben éltek.

Legfeljebb a nagy gazdaságoknak van haszna, de ehhez több száz millió kell.

2012. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fogsz tudni megélni belőle.

Gondold végig, hogy akár állat-tartás, akár növénytermelés, először hónapokig csak a pénzt viszi (kaja, gyógyszer, palánta, növényvédő) és azok után még ott vannak a felvásárlók, akik diktálják az árakat. Nem tudod eladni egy tételben annyiért, hogy neked abból maradjon nemcsak az új állomány beállítására, de a család következő hónapokra való megélhetésére.

Nem véletlen, hogy elnéptelenednek a kisebb települések, mert akik eddig "beleszülettek" ebbe az életformába, most már őnekik is máshol kell keresni a napi megélhetésre valót.

Ha pedig még gyakorlati ismereteid sincsenek, akkor kész anyagi csődbe futhatsz.

Inkább költözz egy olyan ingatlanba, ahol először csak kicsiben, a napi munka mellett tudod csinálni, és inkább csak a saját konyhádra termelsz. Majd látod akkor, mennyi buktató jelentkezhet.

2012. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Ha pl csak annyit termelnél és annyi állatot tartanál amennyit eszel és nem eladásra és mellette falun vállalnál pl egy munkát a többi kiadások fedezésére? majdnem ugyanott van a végeredmény
2012. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát akkor ez csak egy álom marad. :( De lehet azzal is beérném, ha kiköltöznék egy nyugodtabb faluba vagy egy viszonylag kis városba, mert ahol most élek az nekem már túl forgalmas, egy kis csendre, nyugalomra vágyom. Viszont tudom, hogy munkalehetőség inkább csak városban van, szóval olyan kilátástalan a helyzet. :(
2012. nov. 2. 12:02
 5/20 anonim ***** válasza:
Elég, ha ugyanabban a városban maradsz, ahol most megvan a munkahelyed is, csak egy kicsit kintebb a város széle felé, ahol a lakóépülettel együtt kicsit nagyobb kertek vannak, és ott esténként-hétvégén tudsz kapirgálni. Akkor megmarad a munkahelyed, amit a kiskertedben megtermelsz, azzal télire telepakolhatod a fagyasztódat, és a lelked is nyugodtabb, mert a szabad levegőn végzett munka pihentet, nyugtat.
2012. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Sőt, ha meghirdeted cserére, és mivel a tied jobban bent van a központban, valószínű az érték-különbözetet kapnád kp-ben, ....
2012. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Tegyük fel ha vidékre költöznél házat vennél? Mert "véletlenül tudok olyan helyen amihez közel van 2 város és megoldható ott is a munkalehetőség de akár vidéken ahol a lakás van is dolgozhatsz.Van hozzá kert állattartásra külön hely növénytermesztésre hely stb.
2012. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Tulajdonképpen meg lehet élni, ha kitartó vagy. A termőföld eltartó képessége nagyon széles skálán mozog. Hagyományos szántóföldi kultúrák esetén (kukorica, búza, stb...) legalább 100 hektár föld kell. Ez a 0-ról eleve kivitelezhetetlen, mert nem tudsz ennyi földet venni egy helyen, de ha tudnál is, olyan föld, ami adja a 110-120 mázsa kukoricát 2 milliónál kezdődik hektáronként. Ehhez még jön egy alaphangon 10 milkás traktor, eke, permetező, stb stb stb... Szóval legalább 250 milka, viszont akkor minden évben meg van a 15-20 miska tiszta pénz.


A következő lépcsőfok a gyümölcsös. 10 hektárnyi gyümölcsösből már nagyon szépen meg lehet élni, csak iszonyat szakértelem kell hozzá, és az sem mellékes, hogy a 0-ról kell 10 év, mire pénz lesz belőle... Előnye, hogy olcsóbban jutsz földhöz, és a gépesítése sem feltétlenül drága, csak hát sokára térül meg. Szóval ez nyilván ki van lőve.


Krumpli, hagyma, sárgarépa, zöldség, dinnye félék, tök, stb esetén kell legalább 2-3 hektár föld, ami talán még megoldható, viszont ide kemény gépesítés kell, mert megszakadsz, ha ezt kézzel akarod megművelni. Nem is tudnád.


A végére hagytam a megoldást. A legolcsóbban kivitelezhető éppen a legkevesebb földterületet igénylő megoldás. Az Alföldön, Kiskundorozsma környéki falvakba érdemes ellátogatni. Öttömös, Ruzsa, Bordány, stb nagyon szép falvak, példát vehetne róluk az egész ország. Sajnos, nem sajnos én Tolna megyében lakom, viszont egy általad felvázolt tanyán. A lényeg, hogy ott az Alföldön fél hektárokból élnek családok, és nem is rosszul. Nem járnak X5-össel, de szép házban, jó körülmények között élnek. Mondjuk fél hektáron már nagyon intenzíven kell termelni, évente 3 vetéssel, de nem kivitelezhetetlen. Nem kezdem el kifejteni részletesen, ha érdekel, majd utánaolvasol. A lényeg, hogy paprika, paradicsom, saláta, hónaposretek, stb stb termesztéséből olyan 1 hektárból már szépen megélnétek, főleg ha a nagy részét magad tudnád értékesíteni kis piacon. Ezt nagyon hosszú lenne leírni, nem vállalkozom rá. Tégy egy tanulmányi útat, olvass utána valami normális helyen (ne valami buta blogon, ahol világmegváltó módszereket ecsetelnek, hanem igazi termelőktől érdeklődj, akik tényleg ebből élnek).


Kicsit már álmos vagyok, nem fejtem ki az állattartást. Esetleg a méhészkedésről is olvasgass, az sem rossz, bár komoly elhivatottságot igényel. Más állatokkal nehéz a helyzet. Leadásra felesleges termelni. Ugyanakkor tömegtermékeket (kimért hús) szintén nehéz eladni, mert úgy is a tuskóba szalad mindenki, ha 10 forinttal olcsóbb a csirkehús. Abban viszont van ráció, ha valóban minőségi, egyedi házi húskészítményeket csinálsz (kolbász), amit magad értékesítesz, NORMÁLIS áron. Ennek lehet még értelme.

2012. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

8-as válaszoló: Köszönöm, hogy így összefoglaltad nekem. Azt hiszem, nehezebb lenne, mint gondoltam ennek az elképzelésnek a megvalósítása. A közeljövőben biztos nem tudnám megoldani, hogy "átálljak" erre az életformára, mivel még egyetemen tanulok 2 évig, előbb azt be akarom fejezni. Aztán ki tudja, mit hoz a jövő. Az biztos, hogy ehhez csak teljes gőzzel lehetne nekikezdeni, és félek, hogy nem bírnám a tempót a tapasztalat hiánya miatt. Egyelőre ez csak egy elképzelés volt részemről, de ki tudja, mit hoz a jövő. :)

2012. nov. 2. 23:30
 10/20 anonim ***** válasza:

El ne hidd már, a 8-as álmodozik!

Mi is volt az idén? Akkora szárazság (eső-hiány), hogy minden kiszáradt, hiába dolgoztak a gazdák, öltek bele rengeteg pénzt, semmijük nem termett meg, mert a hetekig tartó 40 fok és afölötti hőmérsékletben leégett a határban minden.

Nem néztek tv-t, nem hallgattok rádiót?

És akkor most mi lesz az állatállomány (és az ember) jövő évi kajája = méregdrága valami, amit a gazda (és az ember is) vagy meg tud fizetni, vagy nem. És ha már nem tud megfizetni, akkor ez gyakorlatilag kin csapódik le: azon, aki megtermelte azt a keveset, amit az időjárás meghagyott, de nem tudja eladni. Talán éppen azért, mert akkor behoznak valami selejt-félét nagy tömegben külföldről, és az itthoni gazdák pedig csináljanak a sajátjukkal amit akarnak.

2012. nov. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!