Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valaki saját vállalkozást...

Ha valaki saját vállalkozást nyit (mondjuk szórakozóhely, kocsma, bolt), mennyi az esélye, hogy rászállnak védelmi pénzt kéregetni? Csak azzal teszik ezt, aki hagyja magát? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Legtöbb pesti üzletbe bemennek, öltönyben, és elmagyarázzák, hogy miért lenne jó, ha egy bizonyos biztonsági cég "védené" az üzletet, mert ilyen és olyan rossz dolgok történhetnek.

Ezeknek 99%-a mögött nincs semmi, csak bepróbálkozások (ha mégis fizetnél a semmire fizetsz, max kiraknak egy matricát, hogy xy cég által védett terület, kb senkit sem érdekel). Egyszerűen azt kell rá mondani, hogy "köszönjük, de meg tudjuk magunkat védeni".

Utána jó eséllyel vissza se jönnek és soha nem lesz belőle probléma. (Üzletem volt, nálam is próbálkoztak. Miután mondta az emberem, hogy assógora rendőr és minden nap benéz hozzá nem erősködtek tovább.)


Pénzesebb helyeken, jól menő éttermeknél illetve szórakozóhelyen már nem mindig lehet elkerülni, jobb esetben csak rád küldenek pár punkot, hogy szórakozzanak, rosszabb esetben 8-10 házajtónyi roma megy be üvöltözve a főnököt keresve. Ott már esetleg fizetős lehet.

(Bátyámnak kocsmája volt, hétvégén élőzenével, olyankor hétvégére fel kellett venni egy helyi körökben ismert rossz múltú erős embert - bár később pont az ő haverjai balhéztak.)

2012. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. (Egyébként én zöld kezet adtam)
2012. nov. 10. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora forgalomról van szó. Egy mellékutcában lévő csokibolttal nem foglalkoznak, mivel sejtik mekkora lehet ott a bevétel. Éjszakai szórakozóhellyel más a helyzet - már ha egyáltalán sikerül megnyitni a helyet, mert az sem feltétlenül egyértelmű :-)
2013. febr. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!