Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szerezhetném meg a...

Hogyan szerezhetném meg a szükséges tőkémet a vállalkozásom beindításához?

Figyelt kérdés

Van egy elég jó üzleti tervem, és üzleti modellem.

Meg tudom oldani legálisan, hogy a tevékenységem ne legyen ÁFA-köteles; biztosítani tudom az ügyfélköröm 60%-át stratégiai megállapodások alapján; a marketing költségeim is a szokásosnál alacsonyabbak, de hatékonyabbak; magas minőséget, és hozzá kapcsolódóan alacsony árakat tudok kínálni, stb.


Havi szinten 1 millió forint körüli tiszta nyereséget tudok előállítani, viszont a szükséges tőkével nem rendelkezem jelenleg.


Kb 10 millió forintnyi saját erőre lenne szükségem, de ezt nem tudom, hogy milyen forrásokból tudnám előállítani...


2012. nov. 10. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Erre találták ki a kisvállalkozói hitelt, ha tényleg bejön akkor nem lenne gond visszafizetni.

Bár elég idillikus az ötleted, csodálkoznék ha bejönne.

2012. nov. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csak nem konditerem?
2012. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Alapíthattok mondjuk rt-t vagy kft-t, amibe sok tulaj összerakja a tőkét, így annak megfelelően oszlik meg a nyereség és a bukó is.


10m saját tőkéből kb. 2-3 m nyereséget tudok kihozni, de nálam a kockázat is alacsonyabb, és persze meg is osztom több cég között.

2012. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
pontosítás: "10m saját tőkéből kb. 2-3 m __ÉVES__ nyereséget tudok kihozni"
2012. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Flector 67 ***** válasza:
10 millióból 3 millió profit évente? Az több mint 30 %. Adhatok Neked pénzt? Megforgatod?
2012. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is hasonló gondban vagyok.

Szerintem csak ismeretségi körön belül lehet megoldani.

2012. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ehhez a 10 millióhoz tartozna még kisvállalkozói hitel. Annak a törlesztése után realizálódna ez az eredmény.
2012. nov. 10. 22:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Flector: a kérdésed jó, végre valaki, aki tisztában van a reális elérhető éves hozamokkal.

A pénz adást nyilván nem gondoltad komolyan, mivel az írásodból kinézek belőled annyi józan észt, hogy senkire nem bízod rá a pénzed. :)


Ez esetben a mondatom úgy módosítom, hogy nem 2-3, hanem 2 m éves hasznot hozok ki belőle, ami 20%, amit talán te sem tartasz elképzelhetetlennek. Magasabb infláció és adómentesség okán a 30% is beleférHET.

2012. nov. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Flector 67 ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Azért a 20% se rossz. Bár az már reális. De, ha kinövi magát a cég, persze ez lehet több is, csak persze ehhez kell 5-10 év. Mondjuk a Kérdező nem tudom mivel szeretne foglalkozni, mert a havi nettó 1 millió profit az nagyon szép lenne 10 milliós befektetésre. Szóval erre nagyon kíváncsi lennék.

Egyébként van ma olyan szolgáltatás, termék ami nem ÁFA köteles??

2012. nov. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy rakás szolgáltatás bizonyos árbevétel alatt. Pl taxisok fele áfamentes.
2012. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!