Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mobil büfé nyitásában tudna...

Mobil büfé nyitásában tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként milyen végzettség szükséges, hogy mobil büfét nyissak? (frissensültek, gyros, hamburger, szenvicsek) Illetve milyen végzettséggel árulhat itt valaki?


Mobil büfé-t közterületen üzemeltetnék, akkor mennyi esélyem van területfoglalási engedélyt kapni és kb. milyen áron? Napra, hétre vagy csak egy-egy hónapra lehet foglalni?


Fesztiválokon (kisebb fesztiválok, falunapok) kb. milyen helypénzzel kell számolni?


Készíthetek egy mobil büfében szendvicseket pl. kiszállításra is, ha minden engedélyem megvan az árusításhoz?


Köszönöm!:)



2012. nov. 12. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Végzettség nem szükséges a nyitáshoz.

Területfoglalási engedély pedig már csak rendezvényekre kell, az utcára, csak úgy, már nem.

Fesztivál helyfoglalási díja nagyon függ attól, hogy mennyi látogatót várnak, és ott, mennyi vendéglátó egység lesz. Egy másodosztályú amerikai foci meccsre még ingyen is kijuthatsz, ellenben egy Savaria karnevállal, ahova száz ezres nagyságrend a reális.

Szállíthatsz ki szendvicseket, bár nem tudom, hogy erre mekkora igény van.

2012. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Örömmel olvatam a sorokat!:)
2012. nov. 12. 16:14
 3/11 anonim válasza:
100%

Sajnos szükséges hozzá a végzettség, méghozzá vendéglátó-üzletvezető. Ma egyszerűen vendéglősnek hívják. Hasonló célok miatt járok épp egy ilyen tanfolyamra a Minervához. (5 hónap, 140e)

Tudomásom szerint ez a legolcsóbb.

"A vendéglős (korábbi vendéglátó-üzletvezető) képzést azok számára ajánljuk, akik vendéglátó üzletet szeretnének nyitni, hiszen a működési engedély kiadásának feltétele a vendéglős végzettség megléte."

Ennyit tudok hozzáfűzni, a többi, általad feltett kérdésről én is próbálok tájékozódni kedves leendő konkurensem.:)

2012. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok meggyőzve róla, hogy a vendéglátó üzlet megegyezik a mobil büfével.
2012. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen és is nézelődtem, hogy milyen képzések vannak, de sajnos egyértelmű választ nem kaptam, volt aki szerint a bolti és vegyi árú eladói végzettség is elegendő...remélem mihamarabb konkurensek leszünk!:)
2012. nov. 13. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Terület foglalási engedély csak egy dolog, de mivel élelmiszerrel szeretnél foglalkozni, sok engedélyt kell beszerezned, valamint fel kell készülnöd a random ellenőrzésekre is.
2012. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 menta34 ***** válasza:
2012. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kocka101 válasza:
Hello! Mozgó büfét csak abban az esetben lehet nyitni ha rendelkezel, már müködö büfével. Csak úgy nem tudsz nyitni, mert úgye a vizet is be kell vizsgaltatni csak úgy nem tudsz kávét sem fozni honnan származik . Előkeszitö,stb. Stb. Ott nem tudod elkészíteni az ételt ....szakács végzettség nélkül nem megy vagy szakács alkalomazot kell. Szakács végzettségel lehet nyitni vagy vendéglátó üzlet vezeto +szakács alkalmazott szerzödésével már az engedélyekel együtt kell beadni. Hát nem egyszerû.
2013. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, mi lett? Nyitottál végül?
2014. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Engem is érdekelne, ugyan azóta mi lett! :)
2020. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!