Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan szokás pl. Tescoban,...

Hogyan szokás pl. Tescoban, Obiban árulni saját terméket?

Figyelt kérdés

Ha van egy kész termékem, mondjuk egyfajta tisztító eszköz, amit szeretném, ha megtalálható lenne Tescoban, Obiban, Auchanban.. akkor ők megveszik tőlem az árut, és így viselik a kockázatot ők, vagy csak kitehetem, és ha elkel, osztozunk? Esetleg nekem kell fizetni polc pénzt, hogy ott lehessenek? Mennyit kb?

Bónusz kérdés, hogy ilyenkor hány db-ot szoktak kérni, mennyit kell előre legyártanom? 20-30 darabbal már szóba állnak, vagy 100, esetleg 1000-es tételről van szó?


Köszönöm szépen.



2012. nov. 13. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
0% az esély arra, hogy egy áruházlánc szóba áll egy olyan gyártóval akinek a terméke még nem is létezik.
2012. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mmT ***** válasza:

2O-3O darab? azzal inkább vaterán próbálkozz vagy a piacon.

Ha áruházláncokban szeretnéd a termékeidet látni, akkor tárgyalnod kell velük, h listázzák be. Meg kell állapodni a vevői árban, és abban az árban, amit Neked fizet a bolt a termékért. olyanról fogtok beszélni, h hány forintos forgalmat fog ez generálni nekik havonta az első évben, második évben stb. (ez a hány ft inkább "hányszázezerforint"..). Ja, és ezek országos lefedettségű boltok, tehát csak pl. a miskolci Tesco nem tud szóba állni Veled.

Nem tudom mennyire jár még gyerekcipőben a vállakozásod, de mindenféle engedélyekkel kell rendelkeznek, ANTSZ, cimkeinormáció stb stb.

most csak ennyi így hirtelen, remélem nem szomorítottalak el. Először lehet próbálkozhatnál megyei vegyboltokban. Merni kell nagyot álmodni!

2012. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.: Egyáltalán nem szomorítottál el, köszönöm a választ. Én csak örülök, ha egyből nagy mennyiségről beszélünk, szívesen adok el többet, mint kevesebbet ;D

Hasznos információ volt, ha esetleg még tudsz, jöhetne. (Engedélyekről akár bővebben, vagy igazából bármiről).. előre is köszi.

Hasznos is ment.


1. válaszoló: Félreérthettél. Létezik a termék. A raktár készletemet szeretném jól belőni, hogy mire arra kerül a sor, hogy velük egyeztessek, megfelelő mennyiséggel rendelkezzek.

2012. nov. 13. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!