Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vajon azért házasodik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon azért házasodik az emberek többsége, mert ez a saját elhatározásuk, vagy mert így szokás?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok túl jó véleménnyel a házasságról, ennek több oka is van. Azt gondolom, a fiatalok többsége azért házasodik, mert nincs más választásuk az életben, nincs lehetőségük karriert építeni, vagy utazni. Nagyon ritka az olyan eset, mikor tényleg megtalálja egymást egy pár, és nem kérdés, hogy összeillenek-e vagy sem. A házasságot valamilyen biztonsági óvintézkedésnek látom a jövővel kapcsolatban, és valamiért én irtózom a gondolatától, hogy meg kellene házasodnom. Nyilván harminc évesen másképp fogom gondolni. De a huszonévesen házasodást egyszerűen értelmetlennek tartom. Ti mit gondoltok?
2011. szept. 18. 21:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Kényszerből tényleg nem érdemes házasodni mert annak sosincs jó vége. El kell érned hogy egyedül is megállj a lábadon mind lelkileg mind anyagilag, hogy ne kelljen semmi elől házasságba menekülnöd. Aztán lesz esélyed arra hogy jó házasságod legyen egyszer.
2011. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem kicsit el vagy tévedve. Ma már azért nem annyira szokás összeházasodni, mint régebben. De az is lehet, hogy én látom rosszul. De mindegy is.

Mi a férjemmel azon, általad ritka esetek közé tartozunk, hogy megtaláltuk egymást, nem kérdés, hogy egymáshoz tartozunk és együtt akarjuk leélni az életünket. Senki nem kényszerített minket házasságra, nem is ez volt az egyetlen esélyünk. Nekünk volt ennek jelentősége, mi döntöttünk így.

Az, hogy hány évesen van értelme a házasságnak, relatív. Van, aki már fiatalabban dönt a házasság mellett, van, aki később, van, aki soha. Mindenki maga dönt erről a saját belátása szerint, ahogy a legjobbnak érzi.

2011. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Nekunk mindkettonknek jo allasa van, tovabbfejlodesi lehetosegel, utazgatunk is.

En szeretnek meghazasodni, mert kulonlegesnek erzem. Nem csak egy baratno lennek a sok kozul. A hazassaggal mutathatjuk meg a kulvilagnak, mi bizony osszetartozunk, es valami igazan kulonleges van koztunk.

2011. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Ha én (mi) azért házasodtunk volna, mert ez "szokás", elég korán lehúzhatnánk a rolót :))

Nálunk inkább az volt a természetes, hogyha egymásra találtunk, a házassággal megerősítjük ezt a kapcsolatot. Rajtunk kívül rengeteg pár gondolkozik így.

Nézd, ez megint egy olyan érdekes kérdés, mert kétféle embertípus van, aki szeretne és aki nem szeretne házasodni, ilyen-olyan okokból.

Az a jó, ha két egyforma gondolkodású, mentalitású ember botlik egymásba, mert akkor nincs kérdés, hogy házasság v. nem házasság?

Az igaz, h a házasság sem egy 100%os biztonság, de valahogy nekem olyan jól esik kimondani, leírni, hogy a "férjem". Egyébként én meg az "élettárs" jelzőtől ódzkodom.....

N/30

2011. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
A normális házasság azért köttetik, mert két ember szereti egymást. Mégpedig annyira szeretik, hogy össze kötik az életüket. Elhatározásuk szerint örökre. Szerintem ez egy ember életében az egyik legszebb, legboldogabb esemény.
2011. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Régebben szokás volt. manapság nem. Nem szólnak meg az emberek, ha sohasem házasodsz. De ha házasodsz, az sem baj.

20 évesen persze hogy nem vonz ez az egész, én sem foglalkoztam ezzel.

Viszont most már máshogy gondolom, ha már tényleg olyan a kapcsolatom, hogy életre tervezek vele, akkor természetes, hogy férj-feleség akarunk lenni.

Az élettárs kifejezés mindig emlékezteti a gyilkos embert az újságban, aki megölte az élettársát K. S-t.

50 évesen nem szeretnék barátnő lenni, az nagyon komolytalan.

2011. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

"fiatalok többsége azért házasodik, mert nincs más választásuk az életben, nincs lehetőségük karriert építeni, vagy utazni"


Mert szerinted ha valaki házas el kell ásnia magát és soha többé nem utazhat és nem építhet karriert? Hol élsz te, szatyorban? Kicsit el vagy tévedve.

2011. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
Régen volt ez szokás. Manapság mar inkabb szabad akaratból történik.
2011. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Mi 21-23 évesen házasodtunk össze. Nem bántuk meg. Azért döntöttünk így, mert tudtuk, hogy együtt akarjuk leélni az életünket és szerettünk volna saját családot. Gyereket pedig házasságon kívül nem akartunk.
2011. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
igen, én is így gondolom, mármint az előttem szólókhoz hasonlóan. Sokan nem házasodnak, mert úgy is válás lesz a vége... bla-bla. szerintem az élettársi viszonynál nincs is jobb alibi, ha valaki lépni akar, könnyen megteheti, nincs mitől félnie. Én úgy gondolom, hogy aki nem házasodik, szíve joga, viszont ezek szerint vagy nem szereti eléggé a párját, vagy nem bízik benne annyira, hogy bevállalja, hogy egy életre aláírja azt a bizonyos papírt. Szerintem nem attól függ egy kapcsolat sikeressége, hogy házasodnak-e vagy sem, szerintem ez egy plusz löket lehet, számomra a kapcsolat kiteljesedése.
2011. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!