Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit érdemes venni és bérbeadni...

Mit érdemes venni és bérbeadni? Tehát mibe fektessek 2-3 M Ft-ot úgy, hogy az hozzon is valamit? A szolárium már befellegett, akkor mégis mit lehet venni és üzemeltetni ennyi pénzért?

Figyelt kérdés
Pl. vegyek egy használt kisteherautót, vagy bármi ötlet? Több pénzem nincs sajnos és elbukni ezt sem szeretném. Köszönöm az ötleteket! Budapest melletti településen élek.
2012. nov. 14. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehezebb a válasz ám, mint amit ezen fórum nyújthat neked!


Ma, kockázatmentesen (pontosabban minimálisan kockázatosan) 10-11%-on tudsz befektetni. Ez a 3 milládra évi 300.000 Ft, melyet a következő évre újból lekötve 330.000 Ft nyereséget hoz.


Ha bármi másba rakod a pénzed, akkor azt is mérlegeld, hogy nem csak az adott dolog bérleti díját kell összevetned az előbb említett kockázatmentes hozammal, hanem az eszköz avulását és ráfordítását is le kell vonnod az eredményből. Valahogy így:


Bérleti díj - avulás - karbantartás (ráfordítás) <=> kock. mentes hozam

2012. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hájaaa ***** válasza:
Veszel egy x hektáros földet(nem tom ennyiért mekkorát lehet kapni) és kiadod a földművelőknek. Mondjuk ebből sem hiszem h lesz évi 10-15%-nál több de legalább egy eszköz van a kezedben.
2012. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen, ezekkel nagyjából tisztában vagyok. Azért írtam ide, mert nagyon sok ember megfordul itt és hátha lesz valakinek ötlete.


Köszönöm a válaszodat!!

2012. nov. 14. 11:10
 4/9 anonim válasza:
szerintem is földet vegyél.
2012. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! én kicsiben csinálom, nem ilyen milliós tételben.

Vettem egy lepukkant 30 nm ingatlant,, 350000 ft-ért, ráköltöttem 50000 ftot, így az egész durván 400000 ftomban van. Relatív olcsón, havi 16000 ft + villanyszámláért kiadtam, többért is kiadhattam volna, de nem az a lényeg. Ebből 15000 ft nekem a havi haszon, 3,5 év alatt még fog térülni az ára, vagy ha a jelenlegi bérlő nem fizet, 1 nap alatt kiadom többért is. (Egyetemista srác bérli, diákmunkából.) A pénzt mindig félrerakom, ha összegyűlik annyi, majd keresek megint valami befektetést. Járműben nem gondolkozom, mert elértéktelenedik. (kivéve az old timerek)

2012. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Feltétlen értened kell ahhoz, amiből te hasznot szeretnél hajtani.

Ez az ingatlankiadós srác bizonyára nem 0 tudással hozta ezt össze, hanem előtte utánaolvasott, utánakérdezett.


A 3 milliódból már vehetsz minőségtől függően 3-6 hektár földterületet, nyilván akkor lesz az neked jó, ha értesz hozzá.


Én évek óta értékalapú befektetésekkel foglalkozom (vállalatokban van tulajdonrészem), én ehhez értek, nekem ez jövedelmez.


Egyébként kiegészíteném a kockázatmentes (nevezzük alacsony kockázatúnak, mert nem létezik olyan, hogy kockázatmentes) hozammal kapcsolatos infókat, az nem 10-11%, hanem inkább 6-7% körül van, ha forintról beszélünk. Erősebb devizákban ez jóval alacsonyabb.

2012. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az rendben, hogy vegyek földet, de hol? És kinek adjam ki? Aki eladja a földjét manapság, az nyilván nem tudja kiadni sem. Budapest mellett keressek, vagy pl. az Alfölön? Minden ötlet, hozzászólás nagyon hasznos lehet és előre is köszönöm.
2012. nov. 18. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Vegyél olcsó lakást vagy garzont. Fel kell újítani és kiadni.

Én 1 ilyen ingatlannal kezdtem,aztán elég hamar eldőlt hogy ez jó kereseti lehetőség. Így vásárolok-fejújítok-kiadok

2012. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát utolsó.ez régen agy üzlet volt,de manapság már nem akkora.

Mellesleg a termőföldeket bonitás alapján vehetsz.Az 1-es bonitású a legjobb.Viszont kicsiben kiadni nem nagy üzlet szintén.1. osztályú föld hektárja 3000-3300€.Ezt max 200€-ért tudod kiadni/év.Ezzel nem lehet nagyot szakítani.Ahhoz sok föld kell,h nagyon megérje. kb 200k € h 12k € hozamod legyen évente.(mellesleg szövetkezeteknek kell kiadni,nem magánszemélyt keresni...így gyorsabban találsz bérlőt.)Így már nem kéne dolgozni.De mindig azt mondják h a föld az érték marad.Ezt el tudod adni.Az ára nem csökken hanem nő.Igaz nem a legnagyobb hozamú befektetés.

2012. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!