Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha írtam egy könyvet, akkor...

Ha írtam egy könyvet, akkor általában hogyan juthet el a könyvesboltig a könyvem? Kell ehhez vállalkozást csinálni vagy magánszemélyként is megoldható az adózása?

Figyelt kérdés
Azoktól várnék inkább választ, aki már írtak könyvet és ki is adták valamilyen módon. Hogyan csináltátok?

2012. nov. 18. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyként is megoldható - ha egy kiadó hajlandó kiadni.


De tudd, hogy 10 könyvből jó, ha 1-be lát a kiadó annyi fantáziát, hogy kiadja, akkor sem mindig vállalják be a nyomdai költségek rizikóját, hanem neked kell megtámogatni pénzzel a nyomtatást...

2012. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem kell vállalkozás.


Miről írtál könyvet? Regény? Cím? Szóhossz?

2012. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó magam nem írok könyveket, de egy könyvkiadó cégnél dolgozom. Így mennek a dolgok.

1. Te a könyvedet vagy a könyved bizonyos fejezetét elküldöd több kiadóhoz. A lektorok átolvassák, és ha találnak benne fantáziát,akkor felveszik veled a kapcsolatot, hogy küld el a könyv teljes részét. (ha csak fejezetet küldtél el)

2. Vannak kiadók akik bizonyos változások engedélyével úgy kötnek szerződést veled, hogy állják a könyv kiadatását, és százalék arányban osztoztok a bevételen.

3.Vannak kiadók akik segítenek a könyv kiadatásában, de neked kell állni a költségeket. A bevétel bevétel majdnem a teljes összege a tied, csak a jutalékot kell fizetni belőle.

Tudni kell, hogy napi szinten több ezer példányban érkeznek be lelkes emberkéktől könyvek, versek. Ebből nagyon sokat vissza is küldenek egy sajnálkozó válasszal.

Vannak kiadók akik még választ sem írnak csak kidobják. (ezért érdemes több kiadónál próbálkozni)

Azt sem árt tudni hogy vannak könyvtémák amik automatikusan a kukában végzik, mert ahogy mondják "lerágott csont"..

Ha mindenképpen azt akarod, hogy a regényed könyvben megjelenjen akkor a leggyorsabb, és esélyesebb ha magad adatod ki kis példányszámmal.

2012. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Bertold ***** válasza:
100%

Legelső lépés, a Kéziratodat vidd be az ARTISJUS Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesülethez.(Budapest) és helyezd letétbe !!


Utána keresel egy megbízható kiadót itthon vagy külföldön

1., Nem ingyen kínálja a megjelenést,

2., Tudsz árajánlatot kérni,

3., A weboldalukon kész árlista és tájékoztató van,

4., Neked mint szerzőnek és írónak korrekt %-ot ad


Írd be a keresőbe,hogy Könyvkiadók Magyarországon,interneten vedd fel többel a kapcsolatot, iratkozz fel hírlevélre, tedd fel a kérdéseidet,kérj árajánlatot,stb. Nézd meg mennyiért tudsz megjelenni az általad elképzelt példányszámban. Keress a könyv témájához illő Szponzorokat ! Például. Ha én most egy sportszakkönyvet akarok kiadni,akkor reklám felületet kínálok sportmárkáknak, sportszergyártóknak,sportcsarnokoknak,kereskedelmi csatornáknak, stb.

De más lehet a krimi, a vers, vagy novelláskötet.


Vagy nekiugrassz magánkiadásban,ami abban különbözik,hogy a kéziratot a nyomdába viszed,kifizeted a nyomdaköltséget, és a kész könyveket ha készen vannak vagy Te magad terjeszted, vagy szerződést kötsz egy terjesztővel.

Mivel a nyomdák is sok pénzért nyomnak, itt is jól jöhetnek a szponzorok.


Egyéb lehetőség: E-book formátumban Te magad árusítod a Neten. Kell hozzá egy ingyenes webáruház és egy Pay Pal számla,no és a termék. Ez sem lehet rossz !


Remélem tudtam segíteni.

2012. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a cél. Ha a maximális profit, akkor nem kell papírra nyomtatni, hanem e-book, s egy automatizált (!) weboldal. Vevő fizet, automatikusan kap egy linket, ahonnan letöltheti a könyvet. Ez a leggazdaságosabb megjelenés.


A nyomtatott könyvnek rendkívül magasak az előállítási költségei, s a szerző keres rajta a legkevesebbet...


Az e-book árának 100%-a a szerzőé; itt is vannak költségek, de elenyészőek (weboldal, reklám stb).

2012. nov. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Elenyésző költség a reklám? Na persze!
2012. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nagyságrendekkel kisebb a reklámköltség, mintha papír-alapon adsz ki egy könyvet. Boltok-bolthálózatok szóba sem állnak veled, max bizományba veszik be, ők határozzák meg, hogy mennyiért, s fél év múlva fizetik ki azt, amit eladtak. Nyomtatsz 2000 példányt, beleraksz milliókat, s évek alatt sem tudsz szabadulni tőle. Tudom, miről beszélek...


Ehhez képest az e-booknak valóban elenyésző reklámköltsége van. Egy jól felépített blog, feliratkozással, hírlevél-küldő rendszer, automatizált webáruház, s tiszta haszon. (Nyilván állambácsi leveszi a részét.)

2012. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat. Ez a könyv egyfajta "hogyan csináld, hogyan oldj meg egy bizonyos problémát" témába tartozik. Higyjétek el az adott probléma sok embert érint, tehát népszerű lenne, mert ilyen könyvet nem találtam. Éppen ezért írtam meg mert nekem is szükségem lett volna rá.


Tetszik a webolda/blog ötlet. Jómagam programozó volnék és nekem is ez volt az első ötletem. A digitális világban valóban alacsonyabbak a fenntartási költségek. De még nem tudom nyomtatva mennyibe kerülne ha mondjuk 100 db-ot magánkiadásban kifizetnékelőre. A könyv nem lenne hosszú, mondjuk kb 50 db A4-es lap terjedelem. (A betűmérettel lehet játszani egy kicsit).

2012. nov. 20. 23:09
 9/19 A kérdező kommentje:
Most azt kalkulálom, hogy magánkiadásban nyomtatott könyvet weboldallal reklámoznám. Szerencsére értek a SEO optimalizáláshoz, szóval könnyen tudnék az első találatok közé kerül gugliban néhány kulcsszóra.
2012. nov. 20. 23:16
 10/19 A kérdező kommentje:
Hmm, számolgattam, olvasgattam, kalkuláltam. Szinte biztos, hogy ebook-ban fogom terjeszteni.
2012. nov. 20. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!