Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha autóval futárkodást vállaln...

Ha autóval futárkodást vállalnék ahhoz mi szükséges? Többi lent!

Figyelt kérdés
Gondoltam arra, hogy egyetem mellett indítanék egy olyan szolgáltatást Debrecenen belül, hogy ha valaki felhív hogy Mc'Donalds-os "ételt" enne, vagy alkoholra lenne szükséges esetleg buli napon, vagy simán csak bevásárlás mert lusta elmenni a tescoba én elmennék, megvenném, házhozszállítanám. Ehhez mi szükséges? Gondolom papírok nélkül nem lehet mivel szolgáltatást nyújtok. Számlát kell adnom a szolgáltatásról? Ha igen akkor ahhoz mi kell és megérné-e még egyáltalán. Ha esetleg a fogyasztóellenőr próbavásárlást csinál és nem tudok számlát adni a szolgáltatásról akkor mire számíthatok? Előre is köszi a válaszod!

2012. nov. 19. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha feketén, papírok nélkül csinálod, valóban komoly büntetésre számíthatsz, teljesen jogosan, hiszen ez esetben nem fizetsz adót, járulékot, sőt, elveszed a becsületesen fizető hasonló szállítók végzők elől a munkát.

Egyéni vállalkozást lehet csinálnod, ami januártól kedvezőbb lesz, mint ma, de még így is 50 ezer ft a havi járulék. (Kata) Akár van jövedelmed, akár nincs, ezeket fizetned kell.

Emellett már "csak" az üzemanyag, telefonálási, helyi adó fizetés terheli majd meg a vállalkozásodat.


Hogy mennyire érdemes ebben gondolkodni, ma, itthon, azt nem tudom, de nem vagyok túl bizakodó.

Véleményem szerint jobban jársz, ha belépsz egy futárcéghez, és nekik dolgozol, jutalék + jattért

2012. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Ja, majd elfelejtettem, számlát kell(ene) adnod minden fuvarról, így a számlán szereplő összeg 27%-át még be kell fizetni, mint Áfa.

Egy 1500 ft-os fuvardíjból tehát marad 1100.

Számolj!

2012. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha bizonytalan vagy, akkor csinálj egy közvélemény-kutatást. Csinálj egy kérdőívet, és állítsd meg az embereket az utcán. Egyből kiderül, hogy lenne e rá kereslet.

Több kérdés is felmerült bennem a terveddel kapcsolatban:

1. Valaki Mekis kaját akar enni. Felhív, "leadja" a rendelést, aztán amikor kiszállítod kiderül, hogy nem is rendeltek semmit, vagy már meggondolták magukat. Ott állsz egy rakat kajával, üres pénztárcával. Ha meg előre elmész a pénzért, akkor oda a haszon.(párom a fővárosban taxizik, és sokszor van olyan, hogy vki kér autót, aztán amikor a taxis már 20 perce áll a címen, kiderül, hogy az utas már régen elment)

2. Buli van, és kérnének, hogy vigyél piát. Biztosra veszem, hogy elsőszámú megrendelőid a tinik lennének, akiket nem szolgálnak ki a boltban. Szerintem elég hamar a szülők kereszttüzébe kerülnél!


Nem kötözködni akartam, ezek a gondolataim csak úgy jöttek.

A vállalkozást fontold meg, mert attól a naptól, hogy adószámod van, járulékot kell fizetni! Mielőtt bármit is csinálsz keress fel egy-két könyvelőt.

2012. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Gyáva Oroszlán

Miért kéne ÁFA-t fizetnie???

Az alanyi mentesség intézménye még él. Ráér majd akkor ÁFA-t fizetni, ha átlépte annak a határát.

2012. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

4-es, igazad van, kérdező, az áfával ne kalkulálj még.

(abból indultam ki, hogy én fizetek :-)

2012. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat nagy hasznomra voltak! Másodszor pedig ennek tudatában kétlem, hogy belevágok. Igény az biztos, hogy lenne rá főleg külföldi diákok körében akik képesek 5-10ezer forintokat kifizetni egy-egy taxisofőrnek, hogy várja meg Őket míg Ők a tescoban vásárolnak(taxis ismerősömtől van az információ). Dehát bármennyire van rá igény papírok nélkül nem éri meg a büntetést figyelembe venni. Ha meg belekezdek papírokkal és esetleg arra kényszerülök, hogy abbahagyjam akkor is fennmarad a kötelező havi fizetendő része a dolognak. Futárcéghez nem érné meg elmennem mert ennek a lehetőségnek pontosan az lett volna az előnye, hogy én osztom be az időmet:) Ez az egyik legfontosabb része.
2012. nov. 20. 10:05
 7/8 A kérdező kommentje:
*papírok nélkül nem éri meg a büntetést figyelembe VÉVE
2012. nov. 20. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha meg belekezdek papírokkal és esetleg arra kényszerülök, hogy abbahagyjam akkor is fennmarad a kötelező havi fizetendő része a dolognak. "

Ha abba kell hagynod, leadhatod, vagy szüneteltetheted a vállalkozást, és akkor nem kell fizetned.

Csináld csak ismerősöknek, haveroknak, idegennek ne...

De ezt nem én mondtam :-)

2012. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!