Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mekkora földterületre van...

Mekkora földterületre van szükség ahoz, hogy meg lehessen élni belőle?

Figyelt kérdés
Mezőgazdasági munkával (fölműveléssel) szeretnék foglalkozni,szerintetek mekkora terület kell hozzá,hogy évi kb.2 millió tiszta hasznot hozzon?Kizárólag gabona termesztésre szeretnék berendezkedni.
2012. dec. 17. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
évi 2 millió nyereség gabonából? Kb. a fél Alföld kellene hozzá.
2012. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50 hektár minimum,bár az állami,és uniós támogatásokkal együtt lehet,hogy kevesebb is elég.
2012. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ.5 és 10 hektár között attól függően hogy mit termelsz benne ( pl:nagyobb hozamú kukoricát vagy búzát ami eleve kevesebbet terem, )Függ az adott termény az évi árától, függ hogy igényelsz e rá állami támogatást.Milyen lesz az időjárás.Van e partner aki fogadja az adott terményt, rendelkezésre állnak e mezőgazdasági gépek vagy bérmunka.És ehhez kell egy nagyobb mennyiségű tőke is, mert drágák a vegyszerek vetőmagok meg minden. Ha nem fordítasz rá eleget akkor annyi hasznod sem lesz.Ja és a legnagyobb dolog a föld. Hogy van e ennyi területed ami saját, vagy bérelned kell. Van e egyáltalán szabad földterület azon a helyen ahol élsz. Én is akartam bérelni és nem sikerült, minden meg van véve vagy kibérelve 5-10 évre. Akik ezt komolyan csinálják azok nem kispályások vagy megvettek mindent vagy kibérelték.Én úgy jutottam földhöz hogy a családomnak van és 1-2 ha kaptam abból amit bérbe szoktak adni. De magamtól nem találtam földet. Gyakori eset ha valaki bérel földet akkor az állami támogatást kérik cserébe érte. Azt mondom hogy a mezőgazdaság jó pénzt tud hozni mert nekünk hoz, de kell lennie mellette valaminek,másnak is amire támaszkodhatsz pl azért ha az adott évben rossz a termés, aszály van vagy túl sok csapadék.Sok ember eladósodott ment már csődbe az időjárás miatt, elég egy 10 perces jég. Úgy érzem nem vagy járatos a mezőgazdaságban.Így nem biztos hogy jó dolog belevágni. A földnek szolga kell. Megvan mikor kell vegyszerezni, te neked akkor kell és nem 2 hét múlva.tudod e mit kell adni az adott kultúrának. Valaki megbízható embertől kérj segítséget ha mégis belevágsz aki egész évben ott van melletted és megmondja most szórd a 2 mázsa npk 151515 műtrágyát, most gyomírtani kell stb...vaktában tudatlanul nem célszerű belevágni.
2013. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!