Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mire van szükség egy biztonság...

Mire van szükség egy biztonsági cég alapításához?

Figyelt kérdés
Jelenleg biztonsági őrként dolgozok nevetséges fizetésért, eközben a főnökeim havonta mennek 2 hétre külföldre nyaralni. Amíg ők pihennek nekem kell megoldani minden problémát, kommunikálni a megrendelővel, beosztást készíteni. Szakmai oldalról simán tudnék irányítani egy saját céget, de a cégjog, az adózás, stb. ami egy vállalkozáshoz kell teljesen sötét pont számomra.

2012. nov. 29. 02:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Énn nem akarok kőgazdag lenni, ha egy tisztességes fizetésnek megfelelő összeg marad az már elég. Nem szop*tnám szana-szét az embereimet. Az lenne a cél, hogy kialakítsak egy állandó, jó hangulatú csapatot akik nem hányingerrel jönnek dolgozni.
2012. nov. 29. 03:49
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem akarok kőgazdag lenni, ha egy tisztességes fizetésnek megfelelő összeg marad az már elég. Nem szop*tnám szana-szét az embereimet. Az lenne a cél, hogy kialakítsak egy állandó, jó hangulatú csapatot akik nem hányingerrel jönnek dolgozni.
2012. nov. 29. 03:51
 3/9 anonim válasza:
100%

Egyet értek az előzővel, ám sajna, hiába szeretnél céget, talán még jól is csinálnád, ez pont az a műfaj, amiben csakis feketén lehet az ember sikeres, meg persze úgy, hogy tart valami (ne értsd félre, főleg, hogy te már elkezdtél gondolkodni) hülyét, aki elvégzi helyette a munkát, amíg ő nyaral. Nemigen vagyok hirtelen haragú, de úgy ki tud hozni a sodromból az ilyen cégvezetőnek magát láttatni akaró majom, hogy csak na. Ez tipikusan az, amikor például egy elhanyagolt düledező kis üzemben rossz gépekkel dolgoznak, az egyébként nem is kis tapasztalatú munkatársak és persze minden "szürkébe" megy, de a cégvezető drága prémium kategóriás autóval jár. Miért először a vállalatát építi, miért nem ott vágyik a minőségre? Ha egy normális céget felépített, ahová szívesen járnak dolgozni a munkatársak, akkor már költhet magára is, senki nem fogja még irigyelni se. Ne értsd félre, nem savanyú a szőlő, a lepukkant teleppel és az autóval csak a kontrasztot szerettem volna szemléltetni.

A biztonsági cégekkel kapcsolatosan vannak sztereotípiáim. Nem is lepődtem meg, hogy a főnököd ilyen "odaadással" vesz részt a munkában. Általában a biztonsági cégek vezetői volt egyenruhás bohócok (tisztelet a kivételnek) és így is reklámozzák magukat. Nem is tudom kinek, mert ez nekem nem cégér. Egyszer volt egy problémám, és tárgyaltam biztonsági cégekkel. A kilencedik után feladtam, mert egyik sem tűnt partnernek. Nem megbízható partnernek, hanem partnernek egyáltalán. Pedig voltak köztük neves nagyobb cégek is. Az árak, amiket mondanak pedig olyanok voltak, hogy abból semmiképp nem jöttek volna ki az alkalmazott személyek bruttó bérei, munkaadó járulékokkal, de talán még azok nélkül sem, meg az eszközök sem nagyon. Egyértelmű, hogy ebben a szektorban szinte mindenki feketén dolgoztat. Ez enm ritka: [link]

Mindazonáltal, nem tudom persze, hogy melyik szegmensben tevékenykednél. Így a kérdésedre válaszolva; A cégalapításhoz elég sok minden kell. Most nem is megy olyan gyorsan, úgy tudom, mire kiadnak egy adószámot sok mindent megkérdeznek. Nem elhanyagolható ebben az országban, még mielőtt céget alapítanál, hogy keress egy már tapasztalt, de még nem belefásult, adójogszabályokban jártas, becsületes könyvelőt. Ugyanis olyan érthetetlen, átláthatatlan adójogszabályok vannak, hogy azt legtöbbször a NAV sem érti. Egy jó könyvelő rá tud érezni néha, hogy az, hogy fekszik a az adóhatóságnak, mert hogy nem értik, attól még kérik, és hibát mindig találnak :)

2012. nov. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

400 ezer Ft körüli összeg amit fel kell mutatni cég alapításhoz + könyvelő + cégiroda(ami ugye bérlés + rezsi)!Szóval egy olyan 6-7száz ezer Ft kezdésnek!Jah és még ki kell váltani a vállalkozóit amit ha megigényelsz egy jó darabig nem mondhatod vissza és ha jól tudom havi 40 ezret kell fizetni érte!És akkor találj munkát ahol foglalkoztathatod az embereket meg ahol annyit fizetnek egy emberre hogy tisztességes órabért tudj fizetni + tudd fizetni a bejelentésüket és hogy még abból neked is maradjon mert kell fizetni az irodád bérlési díját + a rezsijét a havi 40 ezer vállalkozási tagságot + a könyvelőt!

Szóval olyan munkát kell szerezni ahol egyből van 30 embered vagy több helyet ahol elég 3 ember is (24/48 ugye) de sajnos ez nem így megy hogy az ember csak úgy talál egy őrizni való helyet a cégével!

2012. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az előző hosszabb leírásban nem írtam összegeket, mert ahány cég, annyi féle költségnem, sajátosság. Több fajta gazdasági szervezet van, nem hiszem, hogy most ezekbe érdemes belemenni, mert nagyon hosszú lenne. Vannak cégalapításra szakosodott cégek is, könyvelő irodák, ezért írtam, hogy keress fel könyvelőket.

De nem kell mindenképpen székhelyet bérelni, lehet az saját tulajdon is, van székhely szolgáltatás is. Az a lényeh, hogy elérhető legyél, és a cég nevét, amennyiben céget alapítasz, ki kell írni már az új törvény szerint, láthatóan olvashatóan. Valóban kell bizonyos gazdasági szervezetnél tőkét "felmutatni", tehát bizonyos induló összeggel kell rendelkezned. Azzal később rendelkezhetsz vagy sem, majd a könyvelő elmondja. Ha komolyak a szándékaid, akkor tudok könyvelőket. priviben.

2012. nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"400 ezer Ft körüli összeg amit fel kell mutatni cég alapításhoz + könyvelő + cégiroda(ami ugye bérlés + rezsi)!Szóval egy olyan 6-7száz ezer Ft kezdésnek!" Na ez a full marhaság. Egy Kft-t 100 000Ft tőkével alapíthatsz, egy ügyvéd 30-50 000Ft ért csinálja a társasági szeződés, a közzétételi díj ha jól emlékszem legutóbb 15 000Ft volt. A 100 000Ft-ot meg még benkba sem vagy köteles betenni. Tehát ha van 70 000Ft kp-már kész i a kft-t 1 napon belül. Nem 700 000Ft... :-/
2012. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja a cégiroda meg kezdetben a lakásod, "oszt jónapot"

#6-os voltam..

2012. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kft, még mindig 500 ezer forint tőkétől kezdődik kp, vagy bankszámlán.
2012. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kft alapítás és a szükséges törzstőke


A Kft alapítás minimális törzstőkéje 500.000 Ft, amelynek fele fizetendő be a Kft alapítás idején. A fennmaradó részt a Kft. alapítás idejétől számított 1 éven belül kell a Kft. rendelkezésére bocsátani.


A Kft törzstőkéjének 500.000 Ft-os minimumát, a cégtörvény rendelkezései szerint nem szükséges banki befizetéssel igazolni a cég bejegyzéséhez, elegendő az ügyvezető nyilatkozata az összeg rendelkezésre bocsátásról.

Kft alapítás 100.000 Ft befizetésével


Egyszemélyes Kft esetében a cégalapítás alkalmával elegendő 100.000,- Ft törzsbetét rendelkezésre bocsátása, illetve az összegnek, az alapítandó társaság ügyvezetőjének nyilatkozatával történő igazolása.


Ja és egyiket sem kell bankszámlára!


Üdv : egy könyvelő

2012. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!