Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Játékgépek, nyerőgépek üzemelt...

Játékgépek, nyerőgépek üzemeltetése bárokban vagy bárhol ahol lehet, hozna a konyhára? Vagy esetleg a pénzváltó?

Figyelt kérdés
Anyukám összegyűjtött annyi pénzt, hogy szeretnénk valamibe belekezdeni, ami nem is igényel túl nagy befektetést (mint pl. egy panzió) és amivel tudnánk keresni. Ezen a két opción gondolkodunk, csak nem nagyon tudjuk hogyan működnek a dolgok és hogy tényleg jó ötlet-e. Főleg a játékgépekkel kapcsolatban kérném a tanácsotokat. :S
2013. jan. 2. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az új szabályozás alapján pénznyerő automata a továbbiakban csak játékkaszinóban működtethető, máshol - így például vendéglátóhelyeken - nem üzemelhetnek játékgépek. Megveszed, rendben, és mit kezdesz vele? Nem bérbeadható már.

Egyébként: A pénznyerő automaták tételes adója november 1-jétől az addigi mérték öt-, illetve hatszorosával nőtt: havi 100 ezerről 500 ezerre, míg a játékkaszinókban üzemeltetett gépeké 120 ezerről 700 ezer forintra. (játékhelyenként)

Emellett bevezettek egy százalékos adót, amelyet a gépenkénti 900 ezer forint feletti - negyedéves - játékbevétel után kell megfizetni. Ennek mértéke 20 százalék lett.

A havi 500.000 forint/hó/játékhely ha van bevétel ha nincs meg tudod fizetni?

2013. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy Romániában élünk :))

Bocsi.. :S

2013. jan. 2. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valami román oldalon érdeklődj, mi nem ismerjük a román törvényeket.
2013. jan. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem tudom jó ötlet-e ott kint, de ez eléggé alvilági üzlet, elöbb útobb betalálnak majd lehet a védelmisek meg egyéb hasonlók (én csak figyelmeztetlek ennek a veszélyeire )
2013. márc. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló úgy látom talán tisztában van a jogi háttérrel.Én nem nyerő játékgépeket,hanem sima játékgépeket (pl.: csocsó,flipper) vásárolnék mellékkereset gyanánt.Egy ilyen vállalkozás indításának mik a feltételei? Köszi!
2014. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!