Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudnék a leghamarabb...

Hogyan tudnék a leghamarabb nonprofit betéti társaságot alapítani? Kikhez kell fordulnom? Van esetleg gyorsított eljárás?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ha előbb a sima bt-t hozom létre, és abból alakul át a cég nonprofittá, akkor az gyorsabb, mintha egyből nonprofitként indulna. Ez igaz lehet?


Azt is hallottam, hogy olcsóbb ha nem ügyvédhez megy az ember, hanem jegyzőhöz. Tényleg így van?


Köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 27. 14:51
 1/1 anonim válasza:

Hát nem tudom. Egy biztos, hogy ügyvéd kellett hozzá még mikor mi alakítottuk, mindenképpen. Mi mindent beleírtunk az alapító okiratba, amit majd a jövőben szeretnénk még véghezvinni, bővíteni az üzletkört. A cégbíróságot nem tudod meggyorsítani. A mi ügyvédünk gyorsított mindent a jó ismeretségének köszönhetően 15 nap alatt kész volt minden, és működhettünk, mint előtársaság és megnyithattunk. De ez már piszok gyors volt, mert ennél csak lassabb lehet. És minden módosítás súlyos pénzeket von maga után.

Nem is hallottam még non-profit bt-ről, az nem kht?

2009. aug. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!