Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üzletnyitás franchise partnerk...

Üzletnyitás franchise partnerként: szerintetek mennyi kezdőtőke kell hozzá?

Figyelt kérdés
Elsősorban a Tally Weijl-re gondoltam, egy olyan városban nyitnám, ahol eddig még nincs ilyen üzlet. Nagyjából ismerem a stílust, a kínálatot, a célközönséget, viszont még nagyon fiatal vagyok és a kezdőtőke nagy részét csak pályázat révén tudnám megszerezni. A pályázatból 6 milliót tudnék szerezni, ehhezmég max. 2 milliót tudnék hozzátenni. Szerintetek ez kevés lenne egy franchise rendszerben működő bolt megnyitásához? Esetleg valaki tudja, milyen feltételei vannak egy ilyen üzlet megnyitásának?
2013. jan. 7. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kétlem, hogy a Tally franchise rendszerben működne, szerintem sima kisker lehet. Mivel pasi vagyok, így nem tudom, hogy mennyi az átlagára egy ilyen tally-s cuccnak. Nézz utána, hogy van-e nagyker magyarországon, illetve, ha nincs, akkor honnan tudsz rendelni. Keress egy üzlethelységet, számolgass, hogy mekkora készlet fér el benne, mekkora készletet kell tartanod ahhoz, hogy megfelelő hasznot akassz le, nézz utána a bútoroknak, polcoknak, amik kellenek, pénztárgép, stb. Alkalmazott valószínűleg fog kelleni, mivel egy személyben nem fogod bírni, hogy eladó legyél, árut hozz, vidd a könyveket, stb...


Melyik régióban vagy? Pályázatíró ismerős van? Tagja vagy valamilyen vállalkozói szervezetnek?

2013. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az angol nyelvű honlapjukon azt írják, hogy franchise rendszerben működtetnek boltokat Európa-szerte.
2013. jan. 7. 13:29
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyugat-magyarországi régióegyébként. Pályázatírót tudok, szervezetben még nem vagyok bent, mint írtam, elég fiatal vagyok. Esetleg érdemes lenne elvégeznem egy boltvezetőit, hátha előny az elbírálásnál?
2013. jan. 7. 13:31
 4/14 anonim ***** válasza:
akkor viszont lesz franchise díj is. Mennyire tudsz angolul? Őket kéne megkérdezni elég sok dologról
2013. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vedd fel velük a kapcsolatot és kiderül.

De szerintem 20 millió+os a dolog.


A helyedben nyitnék egy turkálót, az kb ennyiből ki is jön. Üzlethelyiséget azt tudsz venni vissza nem térítendő uniós forrásokból, amik 45% vissza nem térítendő-45% hitel és 10% önerő felhasználása mellett lehívhatók.

2013. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
üzlethelységet venni hülyeség, elég bérelni
2013. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ha itt írsz nekik mindenre választ kapsz franchise ügyben. Mekkora a franchise díj, mit tartalmaz, árukészlet forgatás, stb.

+ ami kell:

- üzlet 130 nm2 alapterületű minimum belvárosi frekventált helyen.

- kiskereskedelmi gyakorlat

- Piacismeret

- + befektetési összeg (ennek értékét akkor tudod meg ha a cég visszaírt, hogy mire és mennyit kér. Pl. franchise-nál kritérium az egységes arculat, tehát berendezést is vagy ők adnak, vagy gyártatnod kell)


Ezen felül ugye céget kell alapítani, alkalmazottak, könyvelés, bérés járulék költségek, képzési ktg. stb kell.


Ha pályázati pénzből építkezel,ott a franchise jogra elszámolható összeg meghatározott, csakúgy mint sok másra is.

Tehát ne azt várdegypályázattól,hogy kapsz 6 milliót és elköltheted szabadon.


(pl. a fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása c. pályázatban az igényelhető 3 millióból -minimum 30% kb. 1 millió- kötelezően bérre és járulékra kell hogy menjen, vagy pl:


"113. sor Vagyoni értékű jogok/114. sor Szellemi termékek:


 143. sor Irodai, igazgatási berendezések és felszerelések


 511. sor Vásárolt anyagok költsége:


Fenti költségek az eszközbeszerzéssel együttesen nem haladhatják meg a teljes

megvalósítás elszámolható költségének 45 %-át." )

2013. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Turkálóból ennyi pénzből egyébként több üzletes bolthálózatot tudnál felhúzni. Párom fele ennyiből agyal rajta, 3 üzlettel.


Csak szvsz. nem kerülne be győztes pályázatok közé, mert már így is túltelített a piac.


Boltvezető, vagy kereskedői végzettség meg már nem hogy előny, hanem kötelező minden kereskedelmi egységben. Az említett Franchise-nál még gyakorlatot is kérnek pl.

2013. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nézegettem más cégek honlapjait is, a Mangonál pl 500 000 euro kell az induláshoz. Nem sok ez egy kicsit? Ha 140-50 millióm van, akkor abból nem egy sima kis butikot nyitok...
2013. jan. 7. 14:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit tartalmaz a Franchise szerződés?


Ugyanakkor igazából a Franchise nem feltétlen érted van. Maximum arra jó, ha végképp nincs ötleted mit csinálj beállhatsz egy sorba, ami több helyen bevált, de még ez sem feltétlen garancia a profitábilis működésre.

2013. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!