Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üzletnyitás franchise partnerk...

Üzletnyitás franchise partnerként: szerintetek mennyi kezdőtőke kell hozzá?

Figyelt kérdés
Elsősorban a Tally Weijl-re gondoltam, egy olyan városban nyitnám, ahol eddig még nincs ilyen üzlet. Nagyjából ismerem a stílust, a kínálatot, a célközönséget, viszont még nagyon fiatal vagyok és a kezdőtőke nagy részét csak pályázat révén tudnám megszerezni. A pályázatból 6 milliót tudnék szerezni, ehhezmég max. 2 milliót tudnék hozzátenni. Szerintetek ez kevés lenne egy franchise rendszerben működő bolt megnyitásához? Esetleg valaki tudja, milyen feltételei vannak egy ilyen üzlet megnyitásának?
2013. jan. 7. 13:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem feltétlen értem van, na de egy kis butikhoz nem sok 145 millió Ft?!
2013. jan. 7. 15:59
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne..

De én nem vagyok kompetens ilyenbe. Személy szerint jobb szeretem az alulról szerveződő, kis költségvetésű "garázsbizniszeket".

2013. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nekem is sok... főleg azt tekintve, hogy egy ilyen bolt rezsit, munkabért, mindent levonva évtizedek alatt is alig hoz meg 500 000 eurot, főleg nem Magyarországon.
2013. jan. 7. 16:47
 14/14 anonim válasza:

En most pont Franchise rendszert szeretnek kiepiteni. Bemasolok valamit ide amit egy ezzel a dologgal foglalkozo forumon szoltam hozza. remelem ertheto lesz.

Velemenyeket szivesen varok...

"Nagyvonalakban akkor felvazolnam, hogy mirol is lenne szo:


2013-ban szeretnenk kiepiteni egyfajta franchise halozatot de persze ezalatt nem valami MCDonalds-os dolgot kell elkepzelni csak valami hasonlot.


Az elmult harom evben nagyon sok mindent elertunk itt kalacsozassal, de mar eljutottunk oda hogy nagyobbak a lehetosegeink mint a teljesitokeppesegunk hatara. Nagyon sok munkat fektettunk abba, hogy itt az hazanktol tavol is megismerjek es elismerjek a kalacsot. Sok munka, nelkulozes e s a Jo Isten kegyelmenek hala eljutottunk oda, hogyha az orszag barmelyik nagyvarosaba eltevedunk (mi a mobil vendeglatast szelesebb spektrumon csinaljuk, es nem csak kalacsozunk) mindig talalunk 1-2 olyan vasarlot, aki ismer bennunket mint ceg es probalta mar a termekunket (a kalacsra gondolok). Kisebb nagyobb helyi mediak, internetes blog-ok mar tobbszor irtak rollunk, legutoljara egy kulfoldi tv (belga) csinalt rollunk es a termekrol egy kissebb riportot.


A bovules mint otlet nem uj szamunkra, hisz mindent amit elertunk annak koszonhetjuk hogy folyamatsoan es dinamikusan terjeszkedunk sokszor ero felett is, mert a verseny az minden iparagban kielezett es nagy.


2013-ban szeretnenk a mobil vendeglatas mellett fix uzleteket is nyitni a mar bejaratott teruleteinken mert az igeny megvan ra es most jott el nekunk is az ido amikor ebben is gondolkodnunk kell. Had emlitsek egy nagyon jo peldat mibol gondolom ezt. Hosszabb idot ritkan toltunk egy-egy helyszinen munkank utazos jellegebol kiindulva, a leghosszabb ilyen az a karacsonyi vasarok, amikor is 6 hetet vagyunk egy fix helyre lecovekelve. Iden mar elertuk azt hogy az egyik frekventalt helyen (masodik alkalommal jottunk ki) ahhol mindenki a turistakra epit az idei sales-unk 30% visszajaro vendegeink adtak, mig masoknak ez a szam max 1-3%. Ezeknek a visszajaro vendegeknek koszonhetoen (ok egyebkent a city-ben dolgozo irodistak voltak es nagyon keves helyi lakos, mivel nem lakoovezetrol beszelunk) az idei sales-unk a tavalyinak a 188,28%-a volt. Tehat igeny van ra, a visszajarok nelkul, a tavalyi szamokat tudtuk volna hozni korulbelul. Volt olyan vendeg aki utolso nap (dec 24-en) 20 kalacsot vitt el, mondvan hogy lefagyasztja es lesz tartaleka meg egy darabig... na ez aranyos volt es jol esett nekunk is... :)


A franchise otletet egy kis vallakozas adta aki tavaly (2012...allitolagos valsag, recesszio!!!) hihetetlen dolgot muvelt itt a varosban. Gondoltak egy mereszet, es egyszerre kinyitottak 10(!) helyet a varos kulonbozo, de nagyon frekventalt es turistak alltal is kedvelt pontjain...etgyseges arculat, profi berendezesek, minden negyzetmillimeter az uzletben a nagy forgalom koszolgalasara lett megtervezve...es...bummmm...beutott. Nagyon megy! Egy ev alatt a varos szerves resze lett a halozat...olyan mint a starbucks vagy a MC-i...minden sarkon ott vannak es porognek mint a korhinta. Szervezettek, profi a megjelenesuk es folyamatosan 10-15m-es sor all a kiszolgallo ablakok elott ami az utcara nez, es az uzlethelyisegbe bemenni kivano vendegeknek is sorba kell allni. Na persze most sokan azt mondjak hogy valami szuper dolgot arul ami nelkul nem elet az elet es mindennap 3 veszek belole jomagam is. Kedves barataim amit arul ... (ki nem talalnatok)... semmi ilyen...a termek....cookie-s!!!!! Erted?!?!?!?...COOKIES!!!!!!!! Minden sarki tescoban van fillerekert, a melletet levo fuszeres szerintem kb 30 eve tart es nem hiszem hogyhogy napi 10db-nal tobbett adott volna el valaha is. Es jonnek ezek egyseges arculat, mindenhol egyszerre megjelennek, belevesik magukat a varosi ember es a turista agyaba is. Ja turista ez a legjobb...a 10 uzlet olyan helyeken vannak hogy mint turista az itt toltott 3-4 nap alatt minden nap legalabb 15-20 alkalommal latja, es azt hiszi minimum egi mannat osztogatnak mert amugy miert allna sorba ez a sok ember, es beall o is (tapoasztalatbol mondom, nekunk is mindig sor van a karacsonyi vasarokon, az idiota turista be all berendel 4-5 kalacsot es utanna kerdezi meg hogy "mi is ez? es hogy akkor ez most valami nagyon helyi specialitas?")


Szoval innen jott az otlet.


Teny1: Terjeszkedni fogunk 2013-2014 ben is.


Teny2: Fix uzletet, (uzleteket) fogunk nyitni 2013-ban


Teny3: Annyi rendezveny felkeresunk van 2013-ra hogy onerobol a 20% at tudjuk megcsinalni meg a legdinamikusabb fejlodes mellett is (gepek, alkalmazottak, aoutok, anyagi befektetes)


Teny4: Sok kalacsos mar nem lattja otthon a perspektivat, keresi a lehetosegeket kulfoldi nyitas fele, es itt a kereslet megvan.


Tehat a valasztas egyszeru. onerobol csinaljuk mint eddig, vagy egyszerre mi is megjelenunk 10 uzlettel, es egy hetvegen nem 2 rendezvenyre megyunk hanem 12-re. Vagy ugy dontunk hogy lesz 1-2 fix helyunk a varosban amit be kell vezetni es el kell fogadtatni, vagy olyan 1-2 fix hely tulajdonosai leszunk ami egy nagy 10-15 uzletbol allo halozat tagja ahhol minden egyes egyseg onallo vezetes alatt fut, mas mas amber tulajdona de!!!: Egyseges arculat van, ugyanolyan jo minosegu aru, es jelen van mindenhol.


Ezen mindenki csak nyerhet. Ez nem 1 nagy vallalkozas hanem inkabb 10 kisebb szoros szovetsege, ahhol az erdekkepviselet kozos, megoszlanak a jarulekos koltsegek, sporolni lehet illetve megoszlanak a terhek olyan dolgokon mint raktarozas, konyveles, irodahelyseg, rendezvenyek leszervezese. Ha van egy nagyszabasu rendezvenyed es szukseged van plusz alkalmazottra akkor nem egy kulsost hivsz aki kepzetlen es alkalmatlan hanem kolcsonkersz a tobbiektol valakit, Ha egy plusz teherautora van szukseged akkor nem berelsz egyett hanem megkerdezed a tobbieket hogy ki tud kisegiteni eggyel 2 napra. Egyszoval a koltsegeidet leszoritod es a beveteledet noveled, ugy hogy ezzel mindenki jol jar. Ha 2013-ban nem a terv szerinti 45 rendezvenyen fogunk megjelenni (tavaly 30-on voltunk), hanem 200 rendezvenyen 2014-ben mar nem lesz olyan nagyobb szabasu rendezveny ahhol ne lenne elvaras egy kalacsos jelenlete (ez nem utopia, a spanyol Churros arusok 2-3 eve alatt vetettek meg a labukat a koztudatban itt es mar ha kiirnak egy rendezveny tendert, akkor kulon szerepel benne hogy hany churros-os unit mehet)


Szoval tenyleg nagyvonalakban ennyi...bovebben annak akit tenyleg erdekel. Ne feledjetek nem eleg ha van egy sutod meg egy dagasztod, az nem eleg ehhez. Penzre is szuksegetek lesz. Nem kell milliardokban gondolkodni, de egy forgotoke mindenkepp szuksegeltetik. Ha teged vagy barmelyik kalacsost erdekel ez a dolog, akkor nagyon szivesen allok a rendelkezesetekre, irjatok emailt a:

"

2013. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!