Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges ilyen szerződést írni?

Lehetséges ilyen szerződést írni?

Figyelt kérdés
A párommal(nem a férjem) csinálunk egy vállalkozást, de én csak kültag leszek 10%-kal! Tudunk olyan szerződést írni, hogy ha szakítunk(nem elválunk) akkor fele vagyona az enyém legyen??? Ő benne lenne ha lehet ilyet közjegyzőnél csinálni! Csak nem tudjuk! Kérjek írjatok
2009. aug. 27. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz szerződés, a közösen szerzett vagyon közösnek számít
2009. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már ha élettársak vagytok akkor is
2009. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A házastársak vagyoni viszonyaira vonatkozó szabályokról az 1952. évi IV. törvény (Családjogi törvény) rendelkezik. A 2009. évi XXIX. törvény, amely a bejegyzett élettársi kapcsolatról szól, egyik rendelkezése szerint a Családjogi törvénynek a házastársakra vonatkozó szabályait kell alkalmazni a bejegyzett élettársakra is:


A családjogi törvény lehetőséget ad arra, hogy a házasuló felek, illetve a házastársak /bejegyzett élettársak/ egymás közötti vagyoni viszonyaikat - a vagyonközösség általános szabályaitól eltérően - szerződéssel rendezzék.


A szerződésben meghatározhatják, hogy mely vagyon kerül a közös-, illetőleg a különvagyonba.


Ahhoz, hogy a szerződés érvényes legyen annak közokiratba vagy jogi képviselő által ellenjegyzett magánokiratba foglalása szükséges. Ez a rendelkezés nem vonatkozik ingó dolgok ajándékozására, ha az ajándék átadása megtörtént, valamint az életközösség megszakadása után a házastársi közös vagyon megosztása tárgyában létrejött megállapodásra. Házassági szerződés tehát a házasság előtt és alatt is köthető, és nem csupán a már megszerzett, hanem a jövőben megszerezni kívánt vagyontárgyakra is irányulhat.


A közokirat fogalmát a Polgári perrendtartásról szóló törvény határozza meg. E szerint közokirat az a papír alapú vagy elektronikus okirat, amelyet bíróság, közjegyző vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv ügykörén belül, a megszabott alakban állított ki. A közokirat teljesen bizonyítja a benne foglaltakat.

2009. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem vagyunk bejegyzett élettársak, csak együtt vagyunk, járunk! És igazából a cégben csak 10%-ig vagyok benne, mert még suliba járok és nem akarok annyira belefolyni! Csak kültag vagyok, vagyis leszek! Az a kérdésem, hogyha én elemegyek egy közjegyzőhöz az ír-e ilyen papírt, mivel csak járunk és így nincs a szakításkor vagyonmegosztás!
2009. aug. 28. 09:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A bejegyzett élettársi kapcsolathoz az anyakönyvvezetőhöz kell menni (nagyon hasonló a házassághoz), a köznapi értelemben vett élettársi kapcsolatra az előbb beidézett szabály nem vonatkozik.


A kérdésre válaszolva: vagyonjogi szerződést kell írni, ügyvéd vagy közjegyző által ellenjegyzett formában, ez esetben járható, amit kérdezel.


Ügyvéd voltam.

2009. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. szept. 1. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!