Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van anyagi hátterem,...

Ha van anyagi hátterem, milyen vállalkozás lenne jó, most itt magyarországon, amiből megtudnék élni?

Figyelt kérdés
Nem gazdag akarok lenni, csak megélni a saját lábamon.
2013. jan. 9. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen végzettséged van?

Szinte minden vállalkozáshoz kell képesítés. A pénz nem elég, mert megesznek a gyakorlott nagyhalak.

Hirtelen képesítés nélkül kevés ötletem van .

Ami eszembe jut ,végül ahhoz is kell valamilyen tudás.

Falun mozgó bolt. Kozmetika, Könyvelő iroda, Ablaktisztító ( Síküveg higiénikus) idős gondozás, Rendezvény szervezés. Valamilyen szintű vállalkozási ismeret mindhez kell.

2013. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi az az "anyagi háttér" mert azért mindent az befolyásol...
2013. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az anyagiak adottak. A végzettségem, érettségi, élelmiszeripari technikum, fegyver vizsga, pék, könyvelő, adótanácsadó, pénztáros, boltvezető...
2013. jan. 9. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Látod ezeket a szakmákat ajánlottam látatlanban.
2013. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben én nyitnék egy prémium pékséget.


A mostani pékségeknek a nagy része olyan termékeket állít elő, amik alapanyagköltségben nem maradnak el jelentősen a prémium termékektől, minimális plusz alapanyag hiányzik ahhoz, hogy ne átlagos, tucat terméket állítsanak elő, de ők az eladási ár minimalizálására törekszenek, nem gondolnak bele abba, hogy a fogyasztókkal szemben kialakulhat egyfajta hűség, ha a terméked mindig magas színvonalú, friss, és azt adja, amiért a vevő fizetett, sőt néha még többet is. A legjobb az, ha mindenki ajánlja az üzletedet, mert jó árut adsz el.


Az árrés bőven fedezi a plusz alapanyagköltséget. Mostanra a fogyasztók inkább áldoznak 30-50 Ft-tal többet egy olyan termékre, ami az igényeiknek maximálisan megfelel, minthogy ennyi pénzért jelentős kompromisszumokat kelljen kötni. És elmondható, hogy a recesszió hatására a prémium termékek piaca képes egyedül szélesedni.


Ha menedzserre vagy olyan emberre van szükséged, aki az operatív teendőket el tudja látni, illetve ért a marketinghez, akkor keress meg nyugodtan.

2013. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Orihuela válasza:
Nekünk van egy jól működő spanyolországi cukrászdánk/kávézónk, amihez bővítés miatt főként magyar befektető társat keresünk garantált hozam kifizetéssel. Ha érdekel privátban szívesen írok részleteket!
2013. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 3 éve működtetek egy étkezdét, ami egy pesti Biztosító telepén van, ahol fix 150 ember dolgozik és nagy ügyfélforgalom van a biztosítóban is, akik természetesen betérnek hozzánk is. Anno én sem mertem volna másba kezdeni, és azért is döntöttünk ez mellett, mert itt nem kell idegeskedni, hogy aznap vajon 2 vagy 5 ember nyitja rád az utcáról az ajtót! A vezérigazgató, a vezetőség, az irodai dolgozók is nálunk esznek 3 éve minden nap! Teljesen tartozás mentes, nagyon szépen megélünk belőle (direkt nem akarok ide összeget írni)..

Páromat viszont előléptették és nyáron már Németo.ban fog tovább dolgozni. Az ingázás egyikünknek sem tetszett (a két ország között) ezért az eladás mellett döntöttünk.

Ha érdekelnek a részletek, privátban írj.

Üdv, A.

2013. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!