Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha fő állásban angol vállalkoz...

Ha fő állásban angol vállalkozó vagyok, ott fizetem magam után a járulékot, kaphatok-e Magyarországon egyéni vállalkozóit mellékálláshoz?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 10:41
 1/3 zoli17 ***** válasza:

egyéni vagy ltd vagy kinn?

fizetsz kb 5 fontot havonta tb re, ezzel alapszolgáltatást megkapod, ha van e117 kártyád oeptől akkor eu szerte megkapod. lehetsz 2 országban vállalkozó

de korlátlanúl csak 1 helyen felelős- vagyis országon bellől ha van magánvállalkozásod már csak kft be léphetsz.

de nem látom akadályát 2 országban felelősnek lenni- tehnap beszéltem apehhal erről

2012 től létezik olyan hogy ha biztosított vagy külföldön, nem kell tbt fizetned. (8 éve vagyunk eu tagok, és csak most jutottunk odaáig, hogy gond nélkül lehessen kiváltani az igazolványt)


lehet jobban járnál közösségi adószámmal, így számlázhatsz magyarba külön reg nélkül.


rámírnál priviben?

2012. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zoli17 ***** válasza:

"

Angliába szeretném kiváltani az Egyéni vállalkozóimat, hogyan tudnám ezt meg tenni és hogy tudnék vele néha

Magyarországon is dolgozni?

Köszönettel

"


companies house -kérsz időpontot. taláka, 10 perc, megjön adószámod. kérjed adószámot, mert alapból lusták kiadni!

---

vagy kérsz helyben eus adószámot, amivel számlázhatsz haza, vagy feliratod telephelynek a magyar cimedet az angol lapra.

magyar ügyfélkapun 12T201 ürlap.

elküldöd a különleges adózók ügyosztályára, majd leadod könyvelőnél- mert adóbevallást 2 helyen csinálsz.

ezt 1 hónap alatt derítettem ki, a kormányhivataltól kezdve mindenkivel beszéltem.


itthon esélyes hogy áfás leszel, de kinn nem kell belépned ezért áfába

3 havi áfabevallás!


persze függ attól mit számlázól.

ha lakosságnak kisker akkor nem kell, ha cégnek ker. akkor esu szám kell, ha szolgáltatás, akkor fioktelep magyar bevallással. :D

remélem érthető :D

2012. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zoli17 ***** válasza:

vagy fordítva:

magyar egyéniként, eus adószámmal, számlázhatsz GB be.

ha itthon adod le az angol cimedet, akkor megint mimd2 államban teljes jogu tag vagy, 2 helyen csinálsz bevallást.


döntsd el, attól függ, mi a számla tárgya- hol leszel többet. stb.

2012. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!