Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jól tervezem az életem?

KrnFx kérdése:

Jól tervezem az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves fiú vagyok van 1 hegesztő szakmám meg még le fogom tenni az érettégit.. na mind1 az a helyzet h anyámhoz kimegyek majd dolgozni ausztriába és összeszedek kb 25-30 milliót. A pénzböl 1 kocsmát akarok venni itt ózd környékén ahol szinte minden kocsma tele van...

Szerintetek jó lesz?

(Tanuláshoz azért nem ragaszkodom mert anyám is nevelőtanár meg van vqgy 7 szakmája és nem keres 110ezernél többet amikor kint megkeresi a 400ezret.. ;/

Válaszokat köszönm!



2013. jan. 14. 06:02
 1/9 anonim ***** válasza:

"kimegyek majd dolgozni ausztriába és összeszedek kb 25-30 milliót."


ha ez ilyen egyszerü lenne...

2013. jan. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szakmád nem rossz elhelyezkedés szempontjából, az érettségi helyett viszont inkább a nyelvek számítanak.


De hogy a kocsma lesz-e majd álmaid vállalkozása, amikor eljön az ideje azt szerintem még korai lenne kijelenteni...

2013. jan. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, hogy akarsz 25-30 milliót összeszedni, mert az azért nem igazán könnyen megy - még nyugaton sem osztogatják ennyire a pénzt.


Ha megkapsz havonta 1000 Eurot - ami valószinütlenül sok -, és SEMMIT nem költesz belöle, akkor is több mint 8 év, mire ennyi összejönne. De mivel gondolom, ez idö alatt is akarsz valahol lakni, enni-inni, ezért ennek a legjöbb esetben a fele marad meg havonta, és akkor már 16 évröl van szó.


Az érettségi nem rossz ötlet, de emellett igen jó nyelvtudás is kell ahhoz, hogy ne verjenek át.


Kocsmát nyitni meg nem tudom, mennyire értelmes ötlet, mert nemcsak sokba kerül a fenntartása, meg sok gond van a vendégekkel, még a bünözöknek is fizethetsz elég sok pénzt azért, hogy ne verjék szét a kocsmádat.


Ez, amit irsz, NEM tervezés, hanem alaptalan álmodozás.

2013. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet,hogy már így gondolkodsz,ilyen fiatalon,nagyon helyes.De szerintem a helyedben nem itthon hanem kint külföldön nyitnék egyet,és magyar tradicionális piákat árulnék:pálinkát,Tokaji Aszút.
2013. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tervnek jó, de nem reális. Tanulás jó, ha van érettségid mindenképpen előny. Németet tanuld meg rendesen, mert mint írták már előttem is, könnyen átverhetnek. 25-30 milliót szakmunkásként nem fogsz összeszedni. 1400 Euro/hónappal számolj, ha valaki tud támogatni, és nem kell költened a lakbérre, rezsire, élelmiszer, egyéb. Másrészt egy kocsmához nem szükséges a te általad említett összeg, elég egy induló tőke, vannak támogatások, amiket igénybe lehet venni és hiba nem élni velük.

Arról pedig, hogy kinek hány szakmája van és végzettsége, de nem talál állást, lehetne vitatkozni. Pl. diplomásokat tekintve sem mindegy, hogy valakinek, 2, egy bölcsész és egy kommunikációs diplomája van, vagy egy építészmérnöki..

2013. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 25-30 millából csurran-cseppen a forexbe is,nemde? Csak vigyázz az el ne vigye álmaid kocsmáját.
2013. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most a pénzz az nem téma össze tudom szedni van itt ózd környékén több

Házam is rá, csak hh megéri-e?

2013. jan. 15. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem itthon nem érdemes kérdező mint mondtam,kint lenne,ott nem verik szét a ,,svéd bodzaszedők",mint itthon :O

És jobban is lenne keresettsége,Belgiumban a sörözőben nem lehetett este elférni.

2013. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 goaus ***** válasza:
A szakmád jó, ha te is jó leszel benne, és jól szakosodsz ezen belül, simán kereshetsz 3000 euro felett is nyugaton. Szóval 25-30 milla összeszedése ebben a szakmában nem álom, a kocsmamüködtetés ma viszont már az. Nem véletlen sorra zárnak. mióta nincs játékgép felejtős, embereknek sincs már pénze annyi kocsmázni. De ha kinn megtalálod a helyed, nem fogsz visszajönni úgy sem, majd meglátod.:)
2013. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!