Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Testfestéssel milyen hivatalos...

Testfestéssel milyen hivatalos formában foglalkozzak?

Figyelt kérdés

Továbbá olyan kérdésem van még,mit szokás mondani mondjuk egy kozmetikában,vagy fodrászatban...stb ha szeretném ha kiraknák a szórólapom? Fel kell ajánlani cserébe valamit vagy elegendő Nekik ha evvel úgymond megdobódik a Náluk elérhető szolgáltatások köre?


Visszatérve a fő kérdésre,nappalis jogviszonyom van.De passzívra szeretnék menni és napok óta a NAV-tól kezdve idáig, minden oldalt felkutatva sem találtam arra választ,hogy passzív félévben is mentesül-e a Hallgató járulékfizetési kötelezettség alól!?

( http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


De az is lehet,hogy esetemben,nem is EV lenne a megfelelő,mert nagyon alkalmi munka lenne (1-2 rendezvény és kuncsaft).


A segítségeket köszönöm!



2013. jan. 17. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Írtál nekem privátban. A hivatalos formára csak egy tippem van, az pedig az új adózási nem, a KATA. Ez annyit jelent, hogy minden hónapban ki kell perkálnod 50 ezret, se többet, se kevesebbet, egészen addig, amég el nem éred az évi 6 milliós árbevételt (tárgyévben időarányosan nézik). Biztos van olyan adózási forma is, amihez nem kell kiváltani vállalkozást, de erről nem tudok nyilatkozni. Talán van olyan, hogy ha van adószámod, akkor tudsz venni blokktömböt, és az adóbevalláskor azt is csatolod. De erről egy könyvelő tudna nyilatkozni. Az adó mentességről vagy a TO-n, vagy egy könyvelő tudna nyilatkozni. Nekem úgy rémlik, hogy passzív félévben sajnos nem vagy mentes a járulék fizetések alól.


A testfestéshez én úgy látnék hozzá, hogy legalább 10-15 barátomnak csinálnék, és azt dokumentálnám, hogy legyen mit felrakni a facebookra. Egy jó FB oldal mindenképpen kell, meg persze a referencia is nagyon fontos. Nem tudom pontosan, milyen festésről van szó, de ezt különböző rendezvényeken lehetne népszerűsíteni. Tuning találkozókon lehetne kifesteni a csajokat, érdemes lenne néhány "modellel" megismerkedni. Nem tudom merre laksz, felénk nem nagyon van ilyesmi, de Pesten biztos kismillió rendezvény van. Állatkerti, és más tematikus rendezvényeken is megjelenhetsz, próbálkozni kell. Ha már kezdenek megismerni, szépen lassan kialakul a dolog. Fő a türelem, és a fokozatosság!


A plakátokért nem illik kérni semmit. Ha megengedi, hogy kirakd, akkor kirakod, és kész.


Sok sikert!

2013. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszod.

Nem kérni,hanem adni akarnék azért,hogy megengedjék,hogy kirakjam...stb. Lehet valahol még helyet is adnának ilyennek,ki tudja...

Nekem még az a havi ~6000 Ft egészségbiztosítási járulék,amit nappalisként ki kéne fizetnem is elgondolkodtató lenne,hogy megérné-e ilyen csekély bevétel mellett,amit kezdetben evvel keresni lehet,nemhogy az 50 ezer forintos.

Eddig se a T.O. se könyvelő se az OM senki nem tudott Nekem erre a passzívos kérdésre válaszolni.

Közösségi oldalakon nem vagyok fent.

Szórólapozni,rendezvényezni szeretnék és Vaterára feltenni,mint szolgáltatás,de még ha csak ez utóbbit vesszük is nyilván kéne valami hivatalos forma(?),de így fogalmam sincs mi legyen az,hogy kivitelezzem ezt az egészet...

Köszi!

2013. jan. 18. 23:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Ingyenes megbízásos szerződés? Ha ilyet kötne Velem egy Vállalkozó,akkor csinálhatnám/ számlaképes lennék?
2013. jan. 20. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Hajjajjj, ez nekem már magas. :D Én sima KATA-s kisvállalkozó vagyok, egy kis bolttal. Szolgáltatáshoz tök hülye vagyok ilyen szempontból. Amúgy gondoltam, hogy a TO-n nem tudják megmondani. :D Esetleg még a NAV-nál tudsz érdeklődni, ők A-Z-ig megtudják mondani, hogy mi a helyzet. Ha ők sem, akkor valamelyik miniszter esetleg. :P


A FB-on érdemes elgondolkodni pedig, hatalmas reklámfelület...

2013. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szinte semmilyen legális formában nem érdemes foglalkoznod vele,mert túl keveset keresnél csak testfestéssel.Ha hozzá csapnál még másféle "szolgáltatást" is,akkor talán.(pl faldekoráció)és akkor is inkább szellemi szabadfoglalkozásúként,mert havi 50 ezret nem lehetne belőle kitermelni.(sajnos)
2013. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Te is csinálod esetleg?
2013. márc. 22. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem,csak érdekelnek a művészetek,illetve én is festek,csak én vászonra.
2013. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A test is egyfajta vászon :D
2013. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!